02 березня 2021 року

Будівництво первинного житла сприяє зростанню ВВП

22.02.2021 Кількість переглядів: 8

Про це заявив голова Національного Банку України Кирило Шевченко на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура».

«Національний банк України тільки за минулий рік тричі спрощував умови іпотечного кредитування для банків. Сьогодні існує дуже велика кількість пом'якшень нормативної бази для банків кредиторів. Вона дала можливість нарощувати іпотеку. Це стосується від врахування сукупного доходу родин до портфельної оцінки ризиків. Банкам не потрібно здійснювати моніторинг об'єкту іпотеки у випадку, якщо цей об'єкт застрахований. Тобто дуже багато зроблено, але ринок іпотеки залишається ще дуже концентрованим. 85% кредитів видається на вторинне житло. Водночас для нас, і для президентської програми «Доступне житло» є пріоритетом саме первинне житло. Саме будівництво первинного житла дає більший приріст ВВП», - Кирило Шевченко.

#forum_ukraine30 #україна30 #інфраструктура