19 жовтня 2021 року

Делегація Хмільницького району взяла участь в урочистостях до Дня Соборності України в Вінниці

23.01.2019 Кількість переглядів: 453

22 січня делегація Хмільницького району на чолі з головою Хмільницької районної державної адміністрації Євгенієм Буткевичем і головою Хмільницької районної ради Зоєю Бонсевич взяла участь в урочистостях з нагоди відзначення в області Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулися у приміщенні Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. К. Садовського в м.Вінниця.

Урочистості проходили за участю керівництва області та міста, громадськості, духовенства.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх, голова облдержадміністрації Валерій Коровій підкреслив: « В далекому, холодному, вогняному січні 1919 року, усвідомлюючи свою велику відповідальність перед майбутніми поколіннями, українці засвідчили прагнення рухатися власним шляхом і перед усім світом заявили: соборній та незалежній Україні – бути. Саме ті доленосні події заклали фундамент становлення нашої країни в її сучасному вимірі, стали чітким орієнтиром для неподільної та суверенної України сьогодення».

Очільник області наголосив, що за важких останніх п’ять років країна стала іншою: «Ми дуже добре розуміємо, що ніхто, окрім нас самих, українців, не буде захищати нашу державу; будувати дороги; розвивати економіку; закладати підвалини для щасливого майбутнього наших дітей та онуків. Чи міг хоча б хтось п’ять років тому повірити у ймовірність підписання Угоди про Асоціацію з ЄС? А вже майже три роки на повну потужність працює її економічна частина, закладаючи нові підвалини для розвитку та ефективності вітчизняного бізнесу.

Валерій Коровій назвав справді епохальною подією в нашій історії – отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України, що стало підсумком напруженої роботи Глави держави, молитовної підтримки вірян та невтомної духовної праці кількох поколінь українських священнослужителів.

«І ми пишаємось, що саме в цей час, саме нашому поколінню, попри всі труднощі та перешкоди, Господь дарував Милість стати свідками і творцями цього знаменного чину – відродження незалежної української церкви», -підкреслив він.

Валерій Коровій також зауважив, що у нове століття української соборності Україна вступає впевнено, сповнена віри, сил і надій : «Ми створили потужне військо та в рази посилили обороноздатність країни. І тепер готові давати відсіч будь-яким зазіханням на нашу державність. І ще так багато планів, ідей та проектів на перспективу – саме тих конкретних кроків, які сьогодні формують основу для подальшого розвитку та зростання Вінницького краю, зміцнення і становлення сучасної Української держави».

З нагоди свята керівники області та міста вручили низці вінничан державні та урядові нагороди, а також Почесні грамоти  обласної державної адміністрації та обласної Ради.

У рамках заходів відбулося делеговане покладання пам’ятних гірлянд до місць, які символізують пам'ять про події періоду Української Народної Республіки, про українських героїв і святковий концерт.