26 жовтня 2020 року

Дотримуйтесь правил користування газом та поводження з газовими приладами

24.09.2020 Кількість переглядів: 286

Напередодні опалювального сезону компанія «Вінницягаз» звертається до усіх споживачів природного газу із проханням пам’ятати та дотримуватися простих правил безпеки під час використання газу у побуті.

Щоб уникнути нещасних випадків та аварійних ситуацій при користуванні блакитним паливом, дотримуйтесь наступних правил безпеки:

Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах перед увімкненнямгазовихприладів.
Під час роботи обладнання забезпечте постійний приплив свіжого повітря (відкрийте вікно або кватирку). Це потрібно для повного згорання природного газу та недопущення накопичення в приміщенні чадного газу;
Дотримуйтесь правильної послідовності дій при включенні газових приладів: спочатку необхідно запалити сірник, а вже потім відкривати подачу газу;
Не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки. Через них відводяться з приміщень небезпечні продукти згорання, зокрема чадний газ.
Своєчасно проводьте перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів. Не допускайте їх засмічення, обмерзання, захаращення сторонніми предметами. Як свідчить статистика, - порушення тяги в димових та вентиляційних каналах спричиняє найбільшу кількість отруєнь чадним газом.
Не перекривайте газові прилади і газопроводи сторонніми предметами, забезпечте їх візуальний огляд.

Заборонено проводити самочинне встановлення, заміну і ремонт газового обладнання, вносити зміни в конструкцію газових приладів.

Не залишайте без догляду увімкнені газові прилади, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою.
Не користуйтесь несправними газовими приладами та приладами з несправною або відключеною автоматикою.
Не можна використовуватиелектровитяжку у приміщеннях, де працюютьдимохіднігазовіприлади.
Не використовуйте газові прилади не за призначенням, зокрема плити для обігріву квартири.При цьому утворюються отруйні продукти неповного згоряння газу, в тому числі окcид вуглецю (чадний газ);
Передкористуванням духовою шафою, їїнеобхіднопровітрити, відкрившина 5-10 хвилин дверцята.
Не можнакористуватисьприміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку.
Не допускайте до користування газовими приладами осіб, які не знайомі з правилами безпечного користування газом, осіб в нетверезому стані, дітей дошкільного віку.

Що робити, якщо ви відчули запах газу в приміщенні

Негайновідключітьгазовіприлади, перекрийте кран газопроводу та вентеліподачі газу до газовогообладнання;
Відкрийтевікна та двері, створітьпротяг для провітрюванняприміщень;
Організовано, безпанікививедіть людей іззагазованих та сусідніхприміщень, покиньте приміщення;
Викличтеаварійну службу газу за телефоном 104 і обов’язкововиконайтевказівки диспетчера.

Що заборонено робити якщо ви відчули запах газу

Будьте обережні – запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

У жодномуразі не використовуйтесірники, запальнички та іншіджерелавідкритоговогню;
Не вмикайте та не вимикайтесвітло та будь-якіелектроприлади;
Не користуйтесяелектричнимидзвінками квартир та стаціонарними телефонамиздисковиминомеронабирачами.

АТ  «Вінницягаз» закликає усіх бути пильними та обережними при користуванні газом! Газ безпечний лише при суворому дотриманні правил його використання.

Пам’ятайте! У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух! Не будьте байдужі! Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків. Збережіть своє майно, життя та здоров’я, не піддавайте ризику безпеку рідних та близьких!