Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
17 вересня 2021 року
для людей з обмeженими можливостями

Фінансова підтримка та технічна допомога ЄС України

16.05.2017 Кількість переглядів: 712

Європейською Комісією 05.03.14 оприлюднено інформацію щодо пакету заходів ЄС підтримки України на період до 2020 року, обсягом до 11 млрд.євро.
Включає макрофінансову допомогу (кредитні ресурси) у розмірах 610 млн. євро і 1 млрд. євро; грантову допомогу ЄС - 1,4 млрд. євро. (включаючи 400 млн. євро, у рамках існуючих програм), кредитних ресурсів Європейський банк реконструкції та розвитку (5 млрд. євро) та Європейський інвестиційний банк(3 млрд. євро).

Угода про фінансування Контракту для України з розбудови держави між Урядом України та ЄС підписана 13.05.14 (м. Брюссель). Угодою передбачено надання 355 млн. євро безповоротної допомоги для розв’язання короткострокових економічних проблем і підготовки до проведення реформ в рамках Угоди про асоціацію (250 млн. євро надійшло до загального фонду Державного бюджету у червні 2014 р..)

Європейський Союз є одним із найбільших донорів гуманітарної допомоги для громадян України.

Загальний обсяг допомоги ЄС Україні, наданої з липня 2014 року, складає близько 399 млн. євро.

З метою підтримки громадян України, постраждалих від агресії РФ на сході України, 19-21 лютого 2017 року Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Х.Стиліанідес здійснив свій четвертий візит в Україну, під час якого відвідав «лінію зіткнення» та оголосив про виділення 18 млн. євро додаткової гуманітарної допомоги для потреб осіб, постраждалих на сході України.

 

Водночас, допомога ЄС (з 2007 р.) надається Україні в рамках:
1. Європейського інструменту сусідства та партнерства шляхом реалізації:
- 203 проектів технічної допомоги (обсягом близько 265 млн.євро);
- 6 програм секторальної бюджетної підтримки (обсягом 344 млн. євро, з яких отримано 218,084 млн. євро). В рамках програм секторальної бюджетної підтримки допомога надходить до державного бюджету для підтримки реформування сфери енергетики (програма завершена), охорони навколишнього середовища, енергоефективності, транспорту, управління кордонами, усунення бар’єрів в торгівлі (стандартизації);
- проектів Twinning (з 61 проекту: 28 завершено, 33 знаходиться на різних стадіях підготовки та реалізації).До реалізації проектів залучені 45 державних органів (установ);
- 4 програми прикордонного співробітництва (120 діючих проектів, які зареєстровані в Мінекономрозвитку, на суму 77 млн євро).

2. Інструменту співробітництва з ядерної безпеки (обсягом близько 50 млн. євро).
Допомога в рамках інструменту спрямована на вдосконалення управління безпекою на атомній електростанції Націона́льної а́томної енергогенеру́ючій компа́нії (НАЕК) "Енергоатом", ліцензування потужностей для радіоактивних відходів, запровадження «RODOS» в Інформаційному та аварійно-технічному центрі України, реалізацію заходів, пов'язаних із безпекою роботи АЕС, сприяння введенню в експлуатацію потужностей з переробки радіоактивних відходів на Рівненській та Запорізькій АЕС тощо.
3. Інструменту ТАІЕХ.
Інструмент інституційної розбудови TAIEX спрямований на підвищення професійної спроможності українських державних службовців у сфері європейської інтеграції, надання короткострокової консультаційно-експертної допомоги з наближення до права Європейського Союзу законодавства України та його подальшого впровадження.
З моменту початку використання TAIEX в Україні (2006 рік) 10040 представників органів державної влади взяли участь у 451 заході, організованому у рамках ТАІЕХ, серед яких 106 заходів – за ініціативи Європейської Комісії, 345 – за ініціативи України.
Заходи TAIEX проводились у наступних сферах:
- юстиція та внутрішні справи (98);
- внутрішній ринок (207);
- навколишнє середовище, телекомунікації та транспорт (84);
- сільське господарство та безпека харчових продуктів (62).
Надаємо для ознайомлення КАРТУ ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ (доступні для участі програми/проекти та програмні документи з міжнародного розвитку), з метою залучення додаткових ресурсів міжнародної допомоги, спрямованої на підтримку розвитку України.

 

Джерело: http://www.vin.gov.ua/invest/yevropeiska-intehratsiia/12-finansova-pidtrymka-ta-tekhnichna-dopomoha

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація