Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
26 травня 2020 року
для людей з обмeженими можливостями

Фінансуватись будуть лише ефективні заклади, які можуть надавати якісні медичні послуги - така основна зміна філософії усієї галузі охорони здоров’я

08.11.2019 Кількість переглядів: 90

На цьому наголосив  голова облдержадміністрації Владислав Скальський, завітавши з ознайомчим  візитом  до Козятинської центральної районної лікарні.

«Знайомлюсь із закладами охорони здоров’я області, щоб розуміти ситуацію. Вибудовуючи з фахівцями ефективну мережу медичних закладів по всій області, матиму власне бачення з цього питання»,- зазначив голова ОДА.

Владислав Скальський разом з  головним лікарем Олександром Кравчуком оглянув пологове відділення, відремонтоване у минулому році, пройшовся лікарнею, поспілкувався з лікарями і пацієнтами. Також очільник області проінспектував хід ремонтних робіт, які наразі проводяться у закладі. На даний час тут працює 80 лікарів та майже 200 осіб середнього медичного персоналу. Дуже важливим для працівників ЦРЛ є питання недостатнього фінансування на виплату заробітної плати персоналу (до кінця поточного року не вистачатиме 19% від потреби).

Загалом, Владислав Скальський підкреслив : «Щоб спрогнозувати  долю закладу: чи зможе він працювати в ролі  окружної лікарні -  недостатньо півгодинного візиту. Та й мета сьогоднішньої поїздки  інша – я хотів отримати візуальне підтвердження того, що вже зроблено і що ще потрібно зробити .  Також цікаво побачити, яким чином ті люди, які тут працюють  відносяться до того,що вони роблять».

За  його словами,  необхідно розуміти яким чином в подальшому будуть фінансуватись такі заклади в процесі впровадження медичної реформи. «Важливо, вирішивши зараз це нагальне  питання, вибудовувати  стратегію: яким чином ефективна мережа буде відповідати вимогам Національної служби здоров’я для того, щоб отримувати фінансування. Між комунальними закладами точно не повинно бути конкуренції , конкуренція має бути з приватним сектором. Необхідно визначити спеціалізацію кожного закладу і працювати над покращенням оснащення цієї спеціалізації»,- підсумував очільник регіону.

Тож головним питанням Владислав Скальський назвав стратегічне моделювання мережі закладів охорони здоров’я в рамках області.

«Ми маємо враховувати не тільки локальні інтереси, а будувати ефективну мережу. Ми не  повинні фінансувати ліжка і не повинні утримувати стіни. Фінансуватись будуть ефективні заклади, які можуть надавати якісні медичні послуги. Така основна зміна філософії  усієї галузі охорони здоров’я. Ми працюємо над цим із МОЗ та Департаментом охорони здоров’я ОДА, щоб вибудувати цей стратегічний підхід , враховуючи те, що є вже в наявності і з моделюванням того,  що потрібно інвестувати для покращення надання медичних послуг», - підсумував голова облдержадміністрації.

Він також конкретизував: « Завдання стоїть – до 1 грудня зробити першу спробу моделювання такої мережі. Тож найближчі два тижні – час інтенсивної роботи над вибудовою ефективної мережі охорони здоров’я, мережі закладів освіти і  мережі надання соціальних послуг в області».


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація