15 листопада 2018 року

І там, де звучить рідна мова, живе український народ

09.11.2018 Кількість переглядів: 12

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році та відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Мова  - то джерело душі народу, то святиня, з якою пов’язане не тільки минуле, але й майбутнє народу. Рідна мова- то неоціненне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу. У рідному слові народ усвідомлює себе, як творчу силу. Це - могутній засіб передачі історичного, культурного,морального, естетичного побутового досвіду народу. Віками український народ творив це багатство збираючи в скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини - думки, почуття. І хоча українська мова, як і наш народ, пройшла тернистий шлях історії вона живе і розвивається.

В рамках циклу заходів до Дня української писемності і мови в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих була оформлена книжкова виставка «Мова наша- пісня стоголоса», на якій читачі познайомляться з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова.

На абонементі для дорослих представлена мовна палітра « До рідного слова торкнусь душею».

Глибше пізнати нашу рідну мову, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток юні читачі зможуть на абонементі для юнацтва  де пройшла мовознавча подорож«Душа народу бринить у слові».

Хмільницька районна бібліотека для дорослих