Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
17 вересня 2021 року
для людей з обмeженими можливостями

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Імплементація Угоди про асоціацію значною мірою залежить від Верховної Ради

26.10.2017 Кількість переглядів: 683

Своєчасне й ефективне виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС є спільною відповідальністю Уряду, центральних органів виконавчої влади та Парламенту. 

Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час брифінгу в середу, 25 жовтня, після засідання Кабінету Міністрів, на якому було ухвалено пакет євроінтеграційних рішень. 

«Важливо, щоб кожен центральний орган виконавчої влади зосередився на виконанні завдань, які можна вирішити шляхом ухвалення відповідних підзаконних актів або винесення проектів рішень на розгляд Кабінету Міністрів. А профільний Віце-прем’єр-міністр і Урядовий офіс з питань євроінтеграції будуть максимально працювати над тим, щоб забезпечити майданчик для вирішення спорів або нерозв’язаних проблемних питань, які виникають на міжміністерському рівні», - сказала вона. 

Разом з тим І.Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що відповідальність за швидкість і ефективність впровадження Угоди не завжди лежить виключно на Уряді. 

«Багато залежатиме від співпраці з Верховною Радою. Мусимо визнавати як відповідальність Уряду, так і відповідальність Парламенту. Часто затримка з імплементацією зобов’язань, визначених Угодою - не вина міністерства, бо рішення застрягає в Парламенті. Тому розраховуємо на свідому позицію народних депутатів», - зауважила вона. 

За словами Віце-прем’єра, завданням для Верховної Ради буде не лише проведення через Парламент євроінтеграційних законопроектів, а й створення системи, яка дозволить ще на етапі реєстрації законодавчих актів давати оцінку їх відповідності праву ЄС. Проблеми з якістю законодавчих актів та їх невідповідністю європейським нормам права призводять до того, що Україна отримує перешкоди в перемовинах з Євросоюзом та не може використати всі можливості асоціації повною мірою.

«Питання євроінтеграції стають дедалі ширшими зобов’язаннями, і нам потрібно, щоб працювала вся державна машина, щоб кожен міністр і кожен його заступник був євроінтегратором», - підкреслила І.Климпуш-Цинцадзе. Віце-прем’єр додала, що одним з кроків у цьому напрямку вважає ухвалене за її ініціативою рішення в рамках реформи державної служби, щоб в коло компетенцій Департаментів стратегічної політики в міністерствах входили питання євроінтеграції. 

Віце-прем’єр висловила вдячність за проведену роботу Урядовому офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і міністерствам, які протягом десяти місяців готували схвалений на засіданні Уряду 25 жовтня План заходів з виконання Угоди, а також проектам технічної допомоги ЄС, зокрема Association4U, які надають підтримку в імплементації Угоди про асоціацію. «План заходів - це понад 730 сторінок тексту, понад 2000 завдань і понад 5000 конкретних заходів для їх реалізації», - підкреслила І.Климпуш-Цинцадзе.

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація