25 серпня 2019 року

На Хмільниччині вдруге проведено фестиваль "Квітуча оселя об'єднує села"

11.06.2019 Кількість переглядів: 173

9 червня мальовниче село Крутнів вдруге зібрало гостей на фестиваль, приурочений розвитку сільського зеленого туризму та благоустрою села, «Квітуча оселя об’єднує села».

Всіх гостей надзвичайно гостинно зустрічали за народними звичаями з хлібом-сіллю та частуванням.

На фестивалі, у виконанні організаторів свята, вперше пролунала пісня під однойменною назвою «Квітуча оселя об’єднує села», автором якого є художній керівник Соколівського сільського Будинку культури Хмільницького ОТГ Денис Пальонко, яка в наступні роки стане Гімном фестивалю.

Також під час масштабного заходу була презентована книга М.Панасюка «Крутнівські небосхили», в якій автор висвітлює історію села, долі односельців в документах та світлинах.

Море позитиву та велика кількість щирих українських пісень постійно супроводжували свято, а бажаючі мали змогу насолодитися природою села під час прогулянки на возі.

Своїми талантами присутніх на фестивалі радували вокальний жіночий ансамбль «Калина» (Уладівського СБК Літинського району), народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» (Куманівецького СБК), жіночий вокальний ансамбль Лознянського СК.

За давнім українським звичаєм бажаючі водили «куща» (для примноження здоров’я, щастя та достатку) та грали в гру «Струмочок».

Гості свята скуштували велику кількість смаколиків української кухні. Символ міцної родини - багатий, наваристий та густий, справжній український борщ зі сметанкою; м’ясні страви; голубці; свіжі овочі; узвар; пиріжечки та звісно ж варенички з різноманітною начинкою.

Всі бажаючі мали можливість придбати велику кількість різноманітних декоративних рослин та тематичну сувенірну продукцію, а також залишити на згадку про гарне свято фото з одної із фотозон.

По закінчені свята, під яскравими крутнівськими зірками, запалало родинне вогнище.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації