21 вересня 2018 року

На Хмільниччині відбулося засідання любительського об’єднання "Читацьке коло»

09.10.2017 Кількість переглядів: 117

“Світ і життя легше зрозуміти через книгу”,- з цим висловом знаменитого іспанського письменника Артуро Перес-Реверте погодиться кожен справжній  бібліофіл. Великі шанувальники книги –контингент любительського об’єднання  "Читацьке коло» , що діє при КЗ « Хмільницька районна бібліотека для дорослих». Їхні  літературні уподобання – від детективів до фентезі, від любовного роману до “вічно юної класики”.

Багато любителів книжкової культури й самі займаються літературною творчістю, досягаючи часто досить високого професійного рівня.

Інтерес до книги, до змістовного дозвілля об’єднує навколо бібліотеки найбільш активних і свідомих користувачів.

Незабутні враження залишились після засідання на тему «Бібліотека-територія єдності».Вперше  на засідання «Читацького кола» завітали   юні таланти-члени літературно- мистецького об’єднання «Подільські самоцвіти», що діє при КЗ «Хмільницька  районна дитяча бібліотека» разом із своїм керівником О.М.Охотою.

Теплі і щирі вітання подарували «Читацькому колу»: Даша Вознюк,Іра Тернова,Максим Огородник,Маша Брилянт, Діана Кухар. Із захопленням і любов’ю  читали вірші про  Україну, своє місто Хмільник, про бібліотеку , книгу: Мирослава Василишина «Хмільник - мала Батьківщина моя»,Іра Круголькова «Україна», Богуслава Котецька «Веселкові кольори», Настя Вознюк «Мир», Таня Бондарчук «Мамі». Діти показували дорослим свої таланти:  співали пісень, танцювали.  В свою чергу, кожний із присутніх дякували дітям за цікаве і змістовне вітання, висловлювали свої враження і побажання.

Вперше на  засіданні об’єднання побувала завідувачка історичним музеєм м.Хмільника Наталія Миколаївна Пацанівська , яка розповіла про історію нашого славного міста, 655 - річницю якого відмічаємо у цьому році, про історію музею, а також закликала членів клубу приєднатися до Акції «Подаруй музею експонат». Наталія Миколаївна представила виставку експонатів,подарованих музею старостою «Читацького кола» Ніною Бойко.

«Щастя, -казав Аристотель,- завжди на боці того, хто задоволений.»  Простий рецепт “спасіння від потрясіння” пропонує відомий режисер О.Балабанов – знайти своїх і заспокоїтись. Бібліотека – саме таке місце для “своїх” – тих, хто не утратив смак до читання, хто відчуває потребу в неформальних контактах з однодумцями, творчій самореалізації та самоствердженні. Бібліотека допомагає їм знайтися і об’єднатися заради спільних культурних задоволень.

Хмільничанка, поетеса Людмила Степанова-Панасюк презентувала свою другу книгу «Це ще осінь», написану далеко від рідної домівки, в Італії. Основні мотиви поезії -любов до  матері, до Батьківщини, до України. Авторка люб’язно подарувала презентовану книгу читачам бібліотеки.

Згадали на засіданні про  життя і творчість нашого  українського поета - земляка, перекладача Ярослава  Шпорту,  якому виповнилося 95 років від дня народження.

Бібліографічний огляд «Нові часи – нова література» розширив коло знань про новинки сучасної української та зарубіжної літератури , які бібліотека придбала для користувачів.

Козьма Прутков уявляв щастя будівлею, в якій дружба зводить стіни, а любов утворює купол. Бажаємо, щоб ці стіни були міцними, а маківка – світлою та високою. Якщо хтось відчує, що для нього  «Читацьке коло»– це і є та сама вимріяна будівля– тоді ми щасливі ,бо  саме тут , в бібліотеці, одне з тих місць, де живуть  Віра, Надія, Любов і Мудрість.

Хмільницька районна бібліотека для дорослих