15 листопада 2018 року

На Вінниччині, за участі заступника Міністра соціальної політики України, обговорили зміни у порядку надання житлових субсидій та практичні аспекти їх впровадження

09.11.2018 Кількість переглядів: 29

Сьогодні, 9 листопада, відбувся семінар з обговорення практичних аспектів призначення житлових  субсидій за новим порядком. Участь у нараді взяли заступники голів РДА, міських рад міст обласного значення, начальники управлінь праці та соціальної політики райдержадміністрацій, міст обласного значення, працівники, відповідальні за призначення субсидій, а також уповноважені від об’єднаних територіальних громад.

Розпочинаючи роботу засідання, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна подякувала Міністерству соціальної політики України та заступнику Міністра Ларисі Поповій, за підтримку і розуміння.

«Подібні заходи і надання роз’яснень необхідні нам для того, аби якомога швидше, оперативніше та якісніше працювати на місцях, втілюючи всі новації на практиці, щоб допомогу отримали ті, кому це потрібно», – зазначила Наталя Заболотна.

Відкриваючи семінар-нараду, заступник Міністра повідомила, що нинішній робочий візит на Вінниччину стосується двох напрямків роботи – нововведень в порядку призначення субсидій та питанню забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації.

«Механізм призначення субсидій постійно вдосконалюється. Перевірка субсидіантів виявила низку зловживань з боку отримувачів субсидії. Тому Уряд прийняв рішення про зміну порядку надання субсидій таким чином, щоб державну підтримку отримували ті, хто справді її потребує, – зауважила Лариса Попова.

Також вона акцентувала увагу заступників голів РДА, які є головами комісій з призначення житлових субсидій: «Комісії мають працювати, як годинник: у чітко визначений час, не рідше одного, за необхідності, двох разів на тиждень».

У свою чергу, генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко зауважив, що одночасно з початком опалювального періоду загострюється питання призначення житлових субсидій.

« Коли приймаються непопулярні рішення про підвищення цін і тарифів, держава має забезпечити адекватні кроки щодо соціальної підтримки малозабезпечених верств населення. Завдання Міністерства соціальної політики – забезпечити такий механізм, який би дав можливість захистити тих, кого потрібно, зі встановленням певних бар’єрів щодо потрапляння в систему тих, хто хоче шахраювати», – наголосив посадовець.

Під час семінару у форматі діалогу учасники мали можливість  отримати кваліфіковані відповіді  та роз’яснення представників Міністерства стосовно хвилюючих питань, які найчастіше зустрічаються на практиці в процесі призначення та нарахування житлових субсидій.

Участь у семінарі від Хмільницького району взяли перший заступник голови Хмільницької райдержадміністрації Павло Горбатюк і представники управління соціальної та молодіжної політики Хмільницької райдержадміністрації.