Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
19 жовтня 2018 року
для людей з обмeженими можливостями

Навчання без шкоди для здоров'я!

11.01.2018 Кількість переглядів: 122

На думку медиків, одне з самих розповсюджених захворювань серед дітей молодшого шкільного віку - викривлення хребта чи сколіоз І ступеню, який без лікування може швидко прогресувати. Вважається, що викривлення хребта у дитини виникає внаслідок неправильного довготривалого сидіння за партою у школі. 

Звернемось до офіційних даних по Вінницькій області: так, за період навчання в школі, рівень поширеності хвороби опорно-рухового апарату серед учнів зростає у п'ять разів! 

У дітей 6-річного віку захворювання на сколіоз реєструється у 0,7 % випадках, у школярів 9-11 класів - 5,4 %. Тобто, з 1 по 11 клас показник захворювання на сколіоз зростає у вісім разів, а показник порушення постави зростає у три рази!

Звичайно, набагато простіше попередити розвиток важкого сколіозу, ніж виправити прогресуюче викривлення.

Якщо з самого початку захворювання почати грамотно протистояти йому, можна в значній мірі компенсувати частину негативних наслідків.

Порушення постави також може формуватися через сидіння за непристосованим для цього столом вдома чи за партою, яка не відповідає віко-ростовим показникам дитини.

Після занять у школі Ваша дитина не повинна "відпочивати" перед телевізором. Такий "відпочинок" буде лише сприяти зростанню втоми, тому що навантаження приходиться на ті ж самі відділи хребта і ділянки головного мозку, які були задіяні у школі. 

Сколіоз – стійке бокове викривлення хребта, яке в будь якому віці є патологічним. На рентгенівському знімку викривлення має вигляд "повзучої змії".

Ознаки сколіозу:

Асиметрія складок талії
Нерівномірність розташування остистих відростків хребта
Нерівномірність відстані лопаток від хребта
Асиметрія сідничних м'язів

Якщо звернутися до лікаря своєчасно, Ви можете зупинити процес шляхом комплексного корегуючого лікування, яке майже на 100 % дає позитивні результати.

Якщо у Вас чи Ваших родичів вже були випадки сколіозу, будьте уважні до своєї дитини від народження до закінчення статевого розвитку.

Огляд спини вашого школярика можно провести самостійно:

Попросить дитину витягнути руки вперед та потримати їх 30-40 секунд. Якщо малеча за цей час почне відхилятись назад чи навпаки, це означає, що в нього слабка постава і це вже є приводом звернутися до лікаря.
Якщо подивитися збоку на зігнуту дитину, то її спинка повинна бути у вигляді равномірної дуги. Якщо один відділ вигнутий більше – це вже серьозний привід для відвідування хірурга, травматолога чи ортопеда.

За даними медичних працівників, до 40 % першокласників мають порушення постави.

Шановні батьки, пам'ятайте, що здоров'я Ваших дітей залежить: 

на 50 % від способу та умов життя; 
на 20 % від стану довкілля; 
на 20 % від спадковості;
на 10 % від медиків.

Бажаємо здоров'я Вам та Вашим дітям!

ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація