26 жовтня 2020 року

Офіс Президента підтримує позицію Верховної Ради щодо неможливості проведення чесних виборів на тимчасово окупованих територіях, - Дмитро Разумков

24.09.2020 Кількість переглядів: 298

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час інтерв'ю телеканалу "Прямий" зазначив, що наразі немає можливості організувати виборчий процес на тимчасово окупованих територіях.

"Ми не можемо провести вибори зараз, оскільки це сукупність багатьох аспектів: і вільний доступ, і свобода слова, і можливість обирати та бути обраним, і можливість агітувати. Вибори - завжди демократичний процес, а не призначення тих чи інших людей на виборні посади", - зазначив він.

Окремо він наголосив, що Верховна Рада України має оголосити вибори не пізніше ніж за 90 днів до їх проведення, а тому внесення змін до постанови зараз може поставити під сумнів легітимність проведення місцевих виборів.

Керівник Парламенту додав, що відсутність можливості для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях не впливає на Мінський процес.

“Як тільки Верховна Рада України матиме законні підстави, вона обов'язково проголосує відповідну постанову, і вибори відбудуться. Якщо говорити про пункти Мінських домовленостей, то, на жаль, поки що не виконані перші вісім пунктів, які передують дев'ятому, який і стосується проведення виборів. Тож говорити, що Верховна Рада України якось негативно впливає на цей процес, - некоректно”,  -  зауважив Дмитро Разумков.

Крім того, Голова Верховної Ради відзначив, що таку позицію підтримують і в Офісі Президента. “Я дуже радий, що й Офіс, і його керівник підтримують Верховну Раду в тому, що наразі неможливо провести чесні вибори на тимчасово окупованих територіях. Це демонструє єдність навколо важливих питань національної безпеки і демократичних виборів”, - резюмував Дмитро Разумков.