09 квітня 2020 року

Про додаткове посилення на території району заходів карантину, введеного відповідно до постанови КМУ для запобігання занесення та поширенню на територію Хмільницького району гострої респіраторної хвор

23.03.2020 Кількість переглядів: 109

Сьогодні, 23 березня, відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови райдержадміністрації  Максима Мазурика.

Відповідно до протоколу №104/02-20 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року та Національного класифікатора України 2010, надзвичайна ситуація пов’язана із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 затверджена, як медико - біологічна надзвичайна ситуація, пов’язана з епідемічним спалахом небезпечних хвороб, державного рівня.

За результатами доповідей про додаткове посилення на території району заходів карантину, введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», для запобігання занесення та поширенню на територію Хмільницького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, з урахуванням обговорення, керуючись  Протоколом позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 березня 2020 року №10  Комісія вирішила:

1. Головам сільських рад, голові Жданівської ОТГ (Ядвіжиній С.З),  керівникам підприємств, організацій, установ встановити та запровадити обмежувальні протиепідемічні заходи на території населених пунктів району відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб:

1.1. Заборонити продаж на ринках молочної продукції домашнього виробництва (походження):

- молоко незбиране питне всіх видів;

- сметана, вершки всіх видів;

- сир кисломолочний всіх видів;

- сири розсильні всіх видів, в тому числі бринзи.

1.2. З 23 березня до скасування заборони, за умов запровадження суворого санітарного контролю адміністраціями продуктових ринків, впроваджувати, як до продавців, так і до покупців температурний скринінг дистанційним вимірюванням температури, а також санітарний контроль, усіх без виключення продуктів та тимчасово встановити наступний режим роботи продуктових ринків, зокрема:

- у робочі дні – з 10-00 год. до 14-00 год.;

- у вихідні дні – з 10-00 год. до 17-00 год.

1.3. З 23 березня до скасування карантину організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань перебування, у разі нагальної потреби в громадських місцях, із обов’язковим використанням засобів індивідуального захисту: лицеві маски (респіратори), рукавички. Періодично проводити дезінфекцію рук та інше.

У разі ігнорування зазначених вимог, до порушників можуть вживатися заходи адміністративного впливу.

1.4. З 23 березня до скасування карантину організувати проведення дезінфекції території вулиць та зупинок громадського транспорту в ранкові та вечірні години дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.

1.5. Організувати заходи щодо карантинного контролю за громадянами, що повернулися та повертаються з-за кордону. (Обов’язкова самоізоляція щонайменше протягом 14 днів).

Пропонуємо до уваги Протокол засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій