23 квітня 2018 року

Про участь територіальних громад району в 15 - му Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад

16.04.2018 Кількість переглядів: 22

Про участь територіальних громад  району  в 15 - му Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних  громад розповів на щотижневій нараді начальник відділу економіки та міжнародного співробітництва районної державної адміністрації Іванков Володимир Михайлович сьогодні, 16 квітня.

Відповідно до розпорядженням голови обласної Ради від 26 лютого 2018 року № 56 «Про п’ятнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад» та рішення Конкурсної ради з 26 лютого по 30 березня 2018 року було оголошено п’ятнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Станом на 30.03.2018 року до Дирекції конкурсу від району подано 25 проектів, з них 17 проектів від територіальних громад, 2 проекти від районної ради та 6 проектів від Жданівської ОТГ.

Згідно умов участі в конкурсі учасники від району були поділені на три категорії:

до І категорії увійшли сільські ради, які не входять до складу ОТГ, з граничним обсягом співфінансуванням до 100 тис.грн., власний внесок – не менше 25% від загального бюджету проекту (14 проектів);
до ІІІ категорії – проекти ОТГ та районної ради, граничний обсяг співфінансування – до 250 тис.грн., власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проекту (8 проектів);
до ІV категорії – спільні проекти, розроблені декількома сільськими радами на основі договору про спільну діяльність, граничний обсяг співфінансування – до 400 тис.грн., власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проекту           (3 проекти).

Загальний бюджет проектів по сільських радах та районній раді становить 6700,0 тис.грн. з них: фонд конкурсу – 2412,6 тис.грн. учасники конкурсу – 1547,5 тис.грн., організації-партнери – 2739,9 тис.грн.

Загальний бюджет проектів по Жданівській ОТГ становить 1870,0 тис.грн. з них фонд конкурсу – 870,0 тис.грн., кошти ОТГ – 340,0 тис.грн. та кошти організацій партнерів – 660,0 тис.грн.

За пріоритетними напрямками конкурсу проекти розподілились наступним чином:

Заходи екологічного спрямування – 3 проекти, а саме:  «Зусилля об'єднали - техніку придбали с. Голодьки»; спільний проект територіальних громад сіл Куманівці, Кустівці, Рогинці «Сортування сміття від краю до краю - запорука чистого району» та  «Встановлення майданчиків для збору твердих побутових відходів – спільний крок до чистоти довкілля с. Кривошиї».
Впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій – 2 проекти: «Збережемо тепло - створимо комфортні умови дітям с. Соколова»; та «Забезпечення комфортного температурного режиму в приміщенні сільського клубу с.Вишенька».
Модернізація мереж вуличного освітлення – 4 проекти: «Освітлені вулиці - безпека і затишок с. Кустівці»; «Капітальний ремонт мережі вуличного освітлення району Колибня-Березина с. Уланів»; «Світле село с.Маркуші» та «Створення економної системи освітлення сільських вулиць – крок до європейського життя с.Кривошиї».
Розвиток спорту – 4 проекти: «Рух - основа життя і здоров"я с. Пустовійти»; «Створення культурно-спортивного центру (Проміжний етап) с.Сальниця»; «Спорт гартує душу й тіло с.Морозівка» та проект Вишеньківської територіальної громади «Збудуємо спортивний майданчик разом».
Збереження історико-культурної спадщини та соціально-культурний розвиток – 4 проекти з них два проекти районної ради «Збереження історико-культурної та духовної спадщини села завдяки сучасному інтернет-центру» та «В країні, де старість поважають – і молодість упевнено живе». Інші два - це проект Голодьківської територіальної громади «На зустріч людям» та проект територіальної громади села Куманівці «Від пісні до пісні, від серця до серця у теплому Будинку культури душа народу ласкою озветься».

Конкурсний відбір проектів-переможців здійснюватиметься дирекцією Конкурсу з врахуванням висновків виконавчого адміністратора Конкурсу. Остаточне рішення щодо проектів-переможців приймає Конкурсна рада.

За період з 01 по 31 березня 2018 року в ІІІ районному конкурсі проектів розвитку територіальних громад прийняли участь 22 сільські ради, всього подано 27 проектів, територіальними громадами сіл Березна, Марянівка, Вишенька, Липятин та Маркуші подано по два проекти.

Загальна вартість проектів становить 4585,4 тис.грн. з них фонд конкурсу – 2144,6 тис.грн., кошти учасників – 1289,6 тис.грн., організацій-партнерів – 1151,2 тис.грн.