25 травня 2020 року

Районна комісія з питань ТЕБ та НС розглянула питання, що стосуються переходу району до адаптивного карантину

22.05.2020 Кількість переглядів: 144

22  травня під керівництвом голови Хмільницької районної державної адміністрації Максима Мазурика  відбулось  засідання районної  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, районного оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території Хмільницького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Було розглянуто ряд актуальних питань щодо пом’якшення обмежувально-карантинних заходів в Хмільницькому районі.

Перше питання порядку денного стосувалося можливості відкриття закладів дошкільної освіти.

Враховуючи запровадження з 22 травня 2020 року в Україні адаптивного карантину, епідеміологічну ситуацію в районі, зростання попиту на послуги закладів дошкільної освіти у зв’язку із переходом на наступний етап пом’якшення карантину, за результатами голосування та з урахуванням обговорень,  керуючись  протоколом позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 травня 2020 року №31   та,  з урахуванням обговорень, комісія вирішила: органам місцевого самоврядування, начальнику відділу освіти райдержадміністрації спільно з  керівниками закладів дошкільної освіти розглянути питання щодо можливості відкриття закладів дошкільної освіти з 25 травня  2020 року після отримання дозволу від Хмільницького районного управління ГУ  Держпродспоживслужби у Вінницькій області за результатами аналізу придатності питної води.

Забезпечити працівників закладів дошкільної освіти засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), дезінфікуючими та миючими засобами, одноразовими паперовими серветками та рушниками, рідким милом тощо. Забезпечити додержання у закладах дошкільної освіти вимог щодо температурного режиму, дезінфекції та провітрювання приміщень, вологого прибирання кожні 2 години, температурного скринінгу, централізованого збору та утилізації засобів індивідуального та колективного захисту, заборони контактних ігор.

В ході роботи комісії також було розглянуто питання про відновлення автобусного сполучення у Хмільницькому районі.

За підсумками обговорення комісія вирішила відновити регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом.

Хмільницькому ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області спільно з Хмільницьким районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області забезпечити здійснення перевірок матеріально-технічних баз автомобільних перевізників, автостанцій та транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів автошляхами Хмільницького району, за дотриманням санітарних та протиепідемічних норм на час дії карантину.

Учасники засідання також обговорили заходи щодо організації та проведення евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах поширення коронавірусної  хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

З метою надання допомоги центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування стосовно організації та проведення евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах поширення   коронавірусної  хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Державною службою України з надзвичайних ситуацій розроблено відповідні рекомендації, які комісією рекомендовано врахувати органам місцевого самоврядування та керівникам районних спеціалізованих служб цивільного захисту.