18 червня 2019 року

Районний конкурс читців до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

01.03.2019 Кількість переглядів: 91

28 лютого в малій залі КЗ «Хмільницький районний Будинок культури» відбувся районний конкурс читців на краще виконання художніх творів Тараса Григоровича Шевченка та творів, присвячених видатному генію української літератури, під назвою «Тарас Шевченко – батько української нації»  з нагоди 205-ій річниці від дня народження славетного Кобзаря.

Конкурс відбувся з метою популяризації творчої спадщини генія української літератури Т.Г.Шевченка, виявлення обдарованої молоді, розвитку, пізнання, осмислення краси художнього слова, вшанування пам'яті видатного українця.

В заході взяли участь 32 учасника із 16 сільських рад (Уланівської сільської ради, Сальницької сільської ради, Кропивнянської сільської ради, Лозівської сільської ради, Пустовійтівської сільської ради, Порицької сільської ради, Березнянської сільської ради, Голодьківської сільської ради, Великомитницької сільської ради, Куманівецької сільської ради).

Варто відзначити високий художній рівень виконання та актуальність обраного літературного матеріалу учасниками конкурсу. Членами журі, зокрема, було відзначено виконання творів Т.Г.Шевченка під вдало підібраний музичний супровід представниками Сальницького сільського Будинку культури та Клітенецького сільського клубу.

Учасники гуртка літературного читання при Уланіському сільському Будинку культури прославляли творчість і постать Кобзаря у віршах своєї землячки Світлани Гаврилової. По закінченні конкурсної програми Світлана Едуардівна подарувала для усіх присутніх в залі кілька своїх віршів.

За результатами оцінювання конкурсної комісії Почесними грамотами було нагороджено:

в номінації від 8 до 13 років

І місце – Юхимчук Каріна (Сальницький сільський Будинок культури);

ІІ місце – Деренюк Олександра (Сальницький сільський Будинок культури), Святенко Катерина (Куманівецький сільський Будинок культури);

ІІІ місце – Шкорба Вероніка (Уланівський сільський Будинок культури);

в номінації від 14 до 26 років

І місце – Новак Володимир (Пустовійтівський сільський клуб);

ІІ місце – Шлапак Вероніка (Уланівський сільський Будинок культури);

ІІІ місце – Тимощук Олександра (Кропивнянський сільський клуб), Марущак Олена (Клітенецький сільський клуб).

Всіх учасників конкурсу, які не потрапили до номінацій, було відзначено подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації та КЗ «Хмільницький районний Будинок культури».

Висловлюємо щиру вдячність керівникам літературних гуртків, які діють при сільських закладах культури, за неоціненний вклад своєї праці в духовний розвиток молодого покоління. Також бажаємо з більшої відповідальністю продовжувати роботу по виявленні талановитих і обдарованих дітей, сприяти популяризації творчості Т.Г.Шевченка, розвитку виконавчої майстерності.

Відділ культури та туризму райдержадміністрації