15 серпня 2020 року

Роз’яснення НСЗУ: хто має право на безоплатне тестування на COVID-19?

31.07.2020 Кількість переглядів: 163

?Право на безоплатний тест мають:

• особи, які мають симптоми коронавірусної хвороби;

• пацієнти з пневмонією;

• особи, які контактували з хворими на COVID-19, повинні пройти тест на 14 добу після контакту;

• пацієнти, які потребують планової госпіталізації або операції – безпосередньо перед ними;

• медики та інші працівники закладів, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19 чи доглядають за ними – раз на 14 днів;

• працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, які беруть участь у розтині тіл померлих – також раз на два тижні;

• працівники Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, інші медичні та фармацевтичні працівники – раз на 30 днів.

?Щоб пройти тестування безоплатно, потрібно мати направлення або від сімейного лікаря, або від лікуючого лікаря, який направляє пацієнта на госпіталізацію чи операцію. Також лікарі (у тому числі швидкої допомоги) можуть викликати пацієнту мобільну бригаду для забору біоматеріалу для тестування методом ПЛР. Відбір мазків здійснюється безпосередньо в закладі охорони здоров’я або за місцем перебування пацієнта (за допомогою мобільної бригади).