05 грудня 2021 року

Сільськогосподарська галузь Хмільницького району у цьому році досягла високих показників

16.11.2016 Кількість переглядів: 637

Нинішнього року трудівники сіл доклали немало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва району.

Так, господарствами усіх форм власності вже зібрано зернових на площі 33 тис.га, що становить 90% із запланованих 36,5 тис. га, при середній урожайності 78 ц/га.

По завершенню сільськогосподарських робіт плануємо отримати більше 260тис.тонн валового збору зернових при урожайності 78 ц/га.

Кукурудзи на зерно зібрано 15,9 тис.га,що становить 84 %, при урожайності більше 97 ц/га.,намолочено 154 тис.тонн.

Крім того   соняшнику отримано – 30,6 тис. тонн при урожайності 35 ц/га.; - сої намолочено  28 тис.тонн,при урожайності 25ц/га.

Високих показників в виробництві зернових культур досягли:

АПНВП "Візит" с. Томашпіль;
ТОВ "Хмільницьке" с. Жданівка;
Філія ім. Мічуріна ПрАТ "Зернопродукт МХП" с. В. Митник;
Хмільницька філія ПрАТ "Зернопродукт МХП" с. Воронівці;
Філії ТОВ СП «НІБУЛОН», с. Ш.Гребля та с.Березна.;
ПП «Американські технологі» с.Рогинці ;
ФГ «Явір» с.Сьомаки;
ФГ «Сом» с.Уланів;
ФГ «Геліос П.А.» с.Рогинці;
ФГ «Нива» с.Торчин та ряд інших

Найкращі трудові досягнення мають працівники : Орлов Сергій Леонідович – механізатор АПНВП «Візит» с.Томашпіль;  Красовський Олексій Вікторович - механізатор філії ім..Мічуріна ПрАТ «Зернопродукт МХП» с.В.Митник; Войтенко Ігор Миколайович – головний агроном ТОВ «Щедра нива» с.Клітенка; Надкерничний Ігор Григорович -тракторист-машиніст с/г виробництва ВП АФ"Війтовецьке"ТОВ«Хмільницьке» с.Жданівка; Заїка Віталій Петрович –старший  агроном ВП «Зоря» ТОВ «Хмільницьке» с.Жданівка; Макость Тетяна Леонідівна - Оператор машинного доїння Хмільницької філії ПрАТ «Зернопродукт» с.Воронівці  та інші.

Продовжується  збирання цукрових буряків, яких уже накопано 145тис.тонн при середній урожайності 450ц/га. По закінченню робіт планується отримати 200 тис.тонн сировини.

Під урожай 2017 року господарствами району посіяно озимих зернових культур на площі 14,9 тис.га, в тому числі озимої пшениці – 13,1 тис.га та озимого ячменю 1,8 тис. га, крім того озимого ріпаку посіяно на площі 2,1тис.га.

На сьогоднішній день господарствами усіх форм власності підготовлено 37,1 тис.га ріллі на зяб, що становить 78% до запланованої площі.

Варто відзначити, що працівники тваринництва Хмільницького району самовіддано прагнуть того, щоб поставити на належний рівень цю галузь, вдихнути в неї нове життя, зробити високопродуктивною і збагатити таким чином людей високоякісними  продуктами харчування.

Сільськогосподарськими підприємствами утримується  5,8тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 2,3тис.голів корів та 3,5 тис.голів свиней.

За 10 місяців поточного року одержано валовий надій молока 9427 тонн. що складає 13,5кг молока на одну корову.

Господарствами району вирощено 1230 тонни та  реалізовано 1271 тонни м’яса в живій вазі.

Середньодобові прирости великої рогатої худоби складають 865грам і 315 грам у свиней.

Значний внесок в виробництво сільськогосподарської продукції робить приватний сектор .

В оренді перебуває майже 800 га водного дзеркала. Риболовами району вирощено майже 300 тонн риби, значна частина якої на даний час реалізована споживачам.

Розвиток сільського господарства неможливе без розвитку інфраструктури на селі, адже розвиток сільськогосподарської кооперації дозволяє враховувати інтереси сільських товаровиробників, сприяє відродженню селянина як господаря виробництва.

За результатами 9 місяців поточного року середньомісячна заробітна плата по сільськогосподарським підприємствам району склала 4319,42 гривень, що на 26,6 % більше проти відповідного періоду минулого року. Сільськогосподарськими підприємствами району реалізовано інвестиційних проектів на суму 128.3 млн.грн