18 вересня 2019 року

Соціальний захист дітей - пріоритет роботи районної влади

09.09.2019 Кількість переглядів: 18

Про це зазначила начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Оксана Костюк на щотижневій нараді сьогодні, 9 вересня,  коли розповідала про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі.

Питання соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації державної політики щодо права таких дітей на сімейне виховання, захисту їх майнових і житлових прав, права дітей на охорону життя та здоров’я, освіту, оздоровлення,попередження соціального сирітства є одним із  пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей.

Станом на 01 січня 2019 року на обліку перебувало 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживало на території району- 80, станом на 1 вересня поточного року на обліку - 93 дитини, проживає 80 дітей.

З 93 дітей, які перебувають на обліку,  – 60 дітей проживають під опікою/ піклуванням в сім’ях родичів, знайомих; 20 – в прийомних сім’ях та  дитячих будинках сімейного типу; 2 – у Вінницькому обласному центрі соціально – психологічної реабілітації дітей; 6 дітей – в державних закладах міністерства освіти; 4- в державних закладах системи охорони здоров’я; 1- під опікою у навчальному закладі.

З 80 дітей зазначених категорій 56 проживає в сім’ях опікунів/ піклувальників, 24 дитини – в 2 дитячих будинках сімейного типу та 4 прийомних сім’ях, які діють на території району. На початку року на території району діяли 3 прийомні сім’ї, в липні поточного року на базі родини Буткалюк О.В., жительки с. Сьомаки  було створено прийомну сім’ю, в яку влаштовано 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

З початку року статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування набули 16 дітей, з них 4 – дитини – сироти, 12 дітей,позбавлених батьківського піклування, з 12 дітей 1 – по хворобі матері, 11- це  є соціальні сироти ( при живих батьках, які позбавлені батьківських прав). На жаль з цих  11дітей в сімейні форми виховання влаштовано тільки 4 дітей: 1- усиновлена, 2- прийомна сім’я та 1 – під опіку до родичів. 7 – перебувають в державних закладах. Це є діти з двох сімейних груп, відповідно 4 і 3 дитини.  На разі проводяться заходи щодо влаштування  дітей до сімейних форм виховання.

Налагоджено постійний контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в різних формах сімейного виховання. Відповідно до затвердженого графіку проводилися контрольні обстеження умов проживання, комісійні перевірки умов  виховання і навчання, відповідні бесіди з дітьми, опікунами (піклувальниками), прийомними батьками, батьками-вихователями щодо взаємин між ними та іншими дорослими членами родин, в яких вони виховуються.

В травні було проведено зустріч з опікунами/ піклувальниками на якій обговорювалися питання виховання дітей, оздоровлення, виконання опікунами обов’язків щодо утримання дітей.

Вживаються заходи щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа житлом.

За сприянням служби у справах дітей на квартирний облік в виконавчих комітетах району було взято 3 дітей- з категорії дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Двоє дітей, позбавлених батьківського піклування стали власниками житла, яке придбали їм опікуни.

Всі діти вищезазначеної категорії шкільного віку охоплені навчанням. Закінчили навчання в загальноосвітніх закладах району в минулому навчальному році 5 дітей. Всі діти продовжують навчання в ліцеях та коледжах області.

Заборгованості з виплати державних соціальних допомог дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та грошового забезпечення опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом ,, гроші ходять за дитиною ’’ немає.