21 листопада 2017 року

У понад 80% місцевих бюджетів Вінниччини запроваджено програмно-цільовий метод

13.09.2017

Як показує світовий досвід, повноцінне запровадження програмно-цільового методу при виконані бюджетів здатне якісно підвищити ефективність та прозорість використанні коштів, забезпечуючи таким чином краще задоволення населення гарантованими державою суспільними послугами.

На початковому етапі впровадження ПЦМ виникає потреба в роз’яснені тих чи інших його аспектів, також постійно уточнюється вітчизняна методологія ПЦМ шляхом внесення відповідних змін до нормативно-правових актів. У зв’язку із цим, Департаментом фінансів, спільно з фахівцями Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (м. Київ) було проведено вісім «кущових» семінарів-тренінгів в районах області (в травні місяці – 3, у вересні -5), якими було охоплено понад 1 тисячу працівників бюджетної сфери 576-ти місцевих бюджетів області.

Завдяки таким виїзним тренінгам вдалось надати відповідну методологічну та інформаційну підтримку працівникам з фінансово-економічних питань більшості сільських та селищних рад області.

«Завдяки кропіткій роз’яснювальній роботі та методологічній підтримці, 579 місцевих бюджетів з 689 наявних (84%) вже застосовують ПЦМ, у т.ч. – 524 бюджети сіл, селищ та міст районного значення», - проінформувала заступник директора департаменту фінансів ОДА Ірина Зубань.