19 жовтня 2021 року

Учасники АТО/ООС приймали вітання з святом

13.10.2021 Кількість переглядів: 105

Сьогодні, 13 жовтня, голова Хмільницької райдержадміністрації Богдан Кузнец і заступник голови Хмільницької районної ради Василь Карпінець привітали із Днем захисників і захисниць України учасників АТО/ООС і вручили Почесні грамоти облдержадміністрації і обласної ради та грошову нагороду, подяки райдержадміністрації і районної ради.
"Важливо передати майбутнім поколінням нашу державу з кордонами до 2014 року", - зазначив голова райдержадміністрації Богдан Кузнец, коли вітав присутніх із державним святом. Богдан Олександрович подякував учасникам АТО/ООС за мужність, стійкість і гідний захист держави. Голова райдержадміністрації побажав міцного здоров'я на довгі роки, злагоди, добра, успіхів у повсякденному житті та у військовій службі.
Саме у липні 2021 року Верховна Рада перейменувала День захисника України, ухваливши відповідні зміни в закон, обумовивши це "гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята". Тож від 2021 року щорічно 14 жовтня в Україні святкують День захисників і захисниць.
Також цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці - старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році в Константинопольському храмі.
14 жовтня відзначається також День Українського козацтва. Це свято встановлено Указом Президента України у 1999 році, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. У роки Другої світової війни, попри всю радянську атеїстичну пропаганду, багато українців - солдатів радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа та Діви Марії з молитвою про порятунок та перемогу.
Також , 14 жовтня 1942 року вважається днем створення Української повстанської армії, метою якої було звільнення України від чужого панування задля відновлення незалежної держави. Воїни УПА обрали свято Покрови за день заснування, також віддавшись під опіку Божої Матері.
Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань Української Народної Республіки та Західної Української Народної Республіки, українців, які ціною власного життя та здоров’я захищали незалежність Батьківщини.
Це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати звитяги предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу та незалежність.