26 березня 2019 року

Відбувся фестиваль різдвяної коляди "Різдвяні барви"

18.01.2019 Кількість переглядів: 86

17 січня в Хмільницькому районному Будинку культури відбувся перший фестиваль різдвяної коляди "Різдвяні барви".

Захід відвідали заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Андрій Сташко, Високопреосвященний Михаїл - архієпископ Вінницький і Брацлавський, духовенство району, віряни та усі бажаючі.

На початку заходу гості привітали учасників фестивалю і усіх присутніх із світлими святами та отриманням автокефалії для Православної Церкви України.

"Я маю велику честь бути сьогодні з вами та привітати вас із усіма різдвяними святами. Цей рік увійде в історію України. Наша країна вперше отримала томос про надання автокефалії Православній Церкві України- це подія, яка очікувалася українцями з 988 року, часу хрещення Київської Русі князем Володимиром. Щиро бажаю кожному з вас здоров'я, добра, достатку та порозуміння. Найнебхідніше, що я хотів би, щоб по всій території України запанував нарешті мир, щоб хлопці, які дають можливість нам сьогодні відзначати різдвяні свята, відстоюючи наші інтереси, інтереси нашої держави, повернулися б додому живими та були б разом з нами у радісні та святкові миті. Щиро бажаю нам усім єдності, адже прагнення у нас одне- жити, розвиватися в процвітаючій, сильній державі Україна  ", - сказав  заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

"Щиро вітаю нас усіх з найвеличнішим здобутком в історії нашої країни - з отриманням незалежності Православної Церкви України. Хочу щиро подякувати та низько вклонитися нашим славним воїнам,
які дають нам  можливість під мирним небом зустрічати різдвяні свята в нашому рідному Хмільницькому районі, колядувати, щедрувати та радіти народженню Христа. Бажаю укріплення і процвітання Православній Церкві України. Усім вам здоров'я, добра, взаєморозуміння і злагоди", - зазначив голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич у своєму виступі.

"Різдво- це надзвичайне духовне свято, яке пробуджує в наших душах неймовірно світлі почуття. Споконвіку християнський люд відзначав це свято з особливими традиціями. Складалися колядки, чисті вірші, пісні, що прославляли народження Христа, які й до сьогодні є народними. Цьогорічне Різдво надзвичайно величне, адже Православна Церква України отримала автокефалію, незалежність. Нехай ця довгоочікувана подія торкнеться душі кожного з нас і буде початком національного відродження і становлення. Хай в кожній оселі буде мир, спокій і здоров'я", - сказала голова районної ради Зоя Бонсевич.

На сцені звучали колядки та щедрівки у виконанні церковних хорів храмів УПЦ КП сіл: Зозулинці, Чернятинці, Соколова, Вишенька, Тараски, Великий Остріжок, Уланів, Терешпіль, Куманівці та м.Хмільник, а також родинного аматорського колективу «Родина».

Захід був організований силами Хмільницького благочиння за сприяння обласної та районної влади.
Близько трьох годин глядачі оплесками дякували учасникам за кожний виконаний твір.
Наприкінці святкового дійства архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл привітав всіх учасників та гостей фестивалю з різдвяними святами та подякував всім, хто долучився до його проведення і звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

"Сердечно вітаю всіх вас з Різдвом Христовим. В цьому році народилася єдина помісна православна церква України. Напевне, коли ми будемо святкувати Різдво Христове, ми будемо і святкувати день народження православної церкви. Єдина помісна православна церква - це є духовний фундамент Української держави. З цього часу наша держава стоїть міцно і не захитається, як не захитається і православна церква України. Томос - це важливий документ, це на віки. Український народ отримав можливість молитися на рівні з іншими православними народами світу  ", - зазначив у своєму зверненні архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл.

Воїнів, які загинули задля миру в Україні, усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Також владика нагородив всіх учасників фестивалю - хорові колективи благословенними архієрейськими грамотами. Наймолодші учасники отримали від владики солодкі подарунки.

Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова районної державної адміністрації Євгеній Буткевич, голова районної ради Зоя Бонсевич вручили вітальну адресу архієпископу Вінницькому і Брацлавському Михаїлу та квіти.