18 вересня 2019 року

Забезпечення прав дітей в фокусі районної влади

09.09.2019 Кількість переглядів: 17

Службою у справах дітей районної державної адміністрації ведеться облік та проводиться робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. На початок року на такому обліку перебувало 28 дітей з 13 сімей.

Станом на  31.08.2019 року – 11 сімей – 24 дитини. На такому обліку перебувають діти, батьки яких злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Так, з початку року за поданням служби органом опіки та піклування,  районною державною адміністрацією було подано до суду 3 позовних заяви про позбавлення батьківських прав 5 батьків стосовно 8 дітей – позови було задоволено та 1-  про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав  - позов перебуває на розгляді. Готуються матеріали до суду про відібрання 7 дітей від батьків без позбавлення батьківських прав. Ці всі сім’ї перебували на обліку у службі, під соціальним супроводом у РЦСССДМ та у виконкомах сільських рад тривалий час, але позитивних результатів не було досягнуто, тому були прийняті крайні міри.

Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів, проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях, проведення індивідуально-профілактичних бесід з батьками та вжиття відповідних заходів щодо надання різних видів допомоги сім’ям та безпосередньо дітям.

Службою у справах дітей було проведено 15 рейдів, під час яких обстежено 87 сімей. Ця робота є ефективною саме завдяки співпраці та за безпосередньої участі представників місцевого самоврядування, особливо Порицької, Березнянської, Сьомацької, Кривошиївської, Лип’ятинської, Крижанівської, Куманівецької, Сальницької сільських рад.

За сприяння служби у справах дітей батьки з зазначених сімей виготовляють документи – паспорти, проходять медичні обстеження дітей, налагоджують  побутові умови.

З метою забезпечення прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на території району запроваджено послугу сімейного патронату. Таких сімей у Вінницькій області тільки три. Патронатним вихователем і її помічником стало подружжя, жителі села Лозова. З травня поточного року в сім’ю було влаштовано відмовну дитину, яку з набуттям статусу було усиновлено та з  15 серпня влаштовано 2 дітей, батьки яких не забрали їх з державного закладу охорони здоров’я, де вони проходили оздоровлення.

Також з початку року з 2 сімей було вилучено 3 дітей, з них 2 повернуто в рідну сім’ю, а  1 - справа перебуває в суді.

У 2019 році  було усиновлено 1 дитину. На сьогодні на обліку з усиновлення перебуває 22 дитини.

Тож, бажаючим мати дитину, звертайтеся до служби у справах дітей Хмільницької районної державної адміністрації тел. (04338) 2-23-33, 2 поверх Хмільницького районного Будинку культури, вул. проспект Свободи, 12, м.Хмільник, Вінницька область.