Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
22 березня 2019 року
для людей з обмeженими можливостями

Заходи щодо попередження отруєнь дикорослими грибами

08.11.2018 Кількість переглядів: 62

Хмільницьке районне управління ГУ  Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що  на сьогоднішній день, ситуація із отруєннями людей в області,  дикорослими грибами, є ускладненою. На території Вінницької області зафіксовано 38 випадків, з них – 13 групових отруєнь, внаслідок яких постраждали 26 дорослих та 10 дітей. 

 

Ускладнилась ситуація із отруєнням дикорослими грибами в Хмільницькому районі. Так, станом на  07 листопада 2018року,  з приводу отруєння грибами, в  КУ «Хмільницька ЦРЛ» звернулася мешканка м. Хмільника, яка вживала  смажені дикорослі гриби, та була госпіталізована з діагнозом «Отруєння грибами». Гриби були зібрані в лісі, за межами м.Хмільника.

         Незважаючи на те, що гриби - це дарунок лісу, водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполуки важких металів, які містяться в грибах.  І дуже прикро,  що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Гриби  підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

При обробці слід кип’ятити гриби  7-10 хвилин у воді, після чого відвар злити. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Обов’язково слід вимочити або відварити умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим  зникає гірка речовина, яка уражає слизову оболонку шлунку.

Ні в якому разі не годувати грибами дітей,  літніх людей  та вагітних жінок.

Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

Страви з грибів не можна зберігати в теплому місці. Залишати «на завтра» грибні блюда можна тільки в холодильнику і в посуді, що добре закривається. Не слід готувати і зберігати блюда з грибів в металевому посуді.

Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.

При консервуванні грибів необхідно суворо дотримуватися технології  приготування. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

Зволікати у випадках отруєння грибами не варто, це може коштувати життя!  Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Наявність навіть одного отруйного гриба серед їстівних може спричинити тяжке отруєння і навіть смерть. Краще недорахувати кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу здоров’я, а інколи й життя своєї родини та своє власне життя.

Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги. 

Тож ще раз закликаємо, будьте уважними та відповідальними за своє здоров’я та стан здоров’я своїх рідних!

 

ХМІЛЬНИЦЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ  ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ                                                                 

                                                                      

           

 

 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація