Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
27 січня 2022 року
для людей з обмeженими можливостями

Атрибути району

В основу прапора Хмільницького району взято прямокутне полотнище синього кольору обрамлене з усіх сторін золотою бахромою.
Сине поле – символ Подільської землі і його носили у своїх гербах та хоругвах міста Хмільник, Сальниця та й Уланів. Синя барва передає собою мирне небо, водні угіддя, а також такі риси як бездоганність, вірність і чесність.

Жовта смуга, що перетинає знаменно навпіл символізує історично давній торговий і чумацький шлях, що пролягав по всій Хмільницькій землі.
Поєднання синього і жовтого кольорів символізує барви державного Прапора України. Крім цього поділ прапора на дві частини ще раз підкреслює, що Хмільницький район складається з двох колишніх районів: власне Хмільницького та Уланівського.

Жовта барва передає собою багатство, силу, добробут, чистоту, а ще безмежні хлібні лани. Саме це підсилює золота бахрома навкіл прапора.
З лівого боку зверху (біля древка) розміщено стилізоване зображення срібної фортеці – емблеми Хмільника. Розміри прапора мають співвідношення державного Прапора України.

В основу герба Хмільницького району покладено український традиційний на півовальний щит. Золота горизонтальна смужка, що розтинає щит на дві половини, графічно символізує давній торговий шлях до Києва, а ще раніше – Татарський, Чорний, чумацький шляхи, а також поштовий тракт, що пролягали через край.

Синій колір уособлює чистоту мирного неба . Зелений – багатство, щедрість Хмільницької землі, працю на ній, свободу, за яку пролито кров багатьох попередніх поколінь.
Поєднання синьої і жовтої барви відтворює українську національну і державну символіку.

Мужність, відвагу, хоробрість мешканців краю в минулому передає зображення срібної фортеці – емблеми Хмільника, міста, що нині має окремий статус, знаходиться в межах району та є його адміністративним центром.

Два повностиглих колоски відображають економічний розвиток краю – сільське господарство, вказують, що даний район було утворено з двох бувших аграрних районів – Хмільницького та Уланівського.
У колосковому віночку розміщено стилізоване зображення фонтана цілющих лікувальних вод, що досліджені й відкриті у багатьох селах Хмільниччини. Колір джерела – срібний.

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація