Пошук

Уряд вніс зміни до правил призначення субсидій

Дата: 24.05.2018 12:23
Кількість переглядів: 14

Про внесення змін до правил призначення субсидій розповів на щотижневій нараді, яка відбулася 21 травня в залі засідань Хмільницької райдержадміністрації, начальник управління соціальної і молодіжної політики райдержадміністрації Олександр Шемета. 

Постанова КМУ від 27 квітня 2018 р. №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України (постанова КМУ від 21 жовтня 1995 р.№848»Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», постанови КМУ від 6 серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», постанова КМУ від 28 лютого 2015 р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», постанова КМУ від 23 серпня 2016 р. №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення»» та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022»

Так, нові правила призначення житлових субсидій , які  спрямовані на те, щоб всі, хто справді потребує державної допомоги – її отримали: « В результаті застосування нових правил призначення субсидій жоден з тих, хто потребує допомоги не постраждає. Нові правила не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних. При цьому, якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер, відповідно до нової програми житлових субсидій, це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Як і раніше, для більшості субсидіантів субсидії перепризначатимуть автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали».

Тепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років з дати випуску, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

З 1 травня 2018 року якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів або будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, власники або мешканці такого  помешкання повинні будуть оплачувати комунальні послуги в повному обсязі.

Позитивне нововведення для внутрішньо-переміщених осіб та об’єднаних територіальних громад: субсидію ВПО можна буде оформити без договору оренди житла. Достатньо буде подати в управління соціального захисту населення лише Заяву і Декларацію, у якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо-переміщених осіб. І на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов буде призначено житлову субсидію.

Крім того доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи — у графі «інші доходи».

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично  рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми — 5286 гривень. Тим, хто є безробітним, слід буде стати на облік до центру зайнятості.

З 1 травня соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Розрахунок збільшення на одну особу:

  Постанова №409 :

    Соціальна норма житла з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення  – 13,65 кв.метра опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв.метра на домогосподарство.

13,65+35,22=48,87 кв.м,  - норма житла, в межах якої держава надає громадянам     

                                            субсидії на ЖКП,

48,87*30%=14,66 кв.м,

48,87+14,66=63,53 кв.м  - площа на одну особу зі збільшенням на 30 %.

 Об’єднаним територіальним громадам надано право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Це аналогічно тому, як зараз відбувається у сільських  радах.

Економних споживачів держава преміює. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті газу це майже 700 гривень.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву до управління  або до уповноваженої особи у сільській раді, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

    Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, які в результаті ощадливого використання енергоресурсів можна буде використати на свій розсуд.

 

    Так, станом на сьогоднішній день, з 8126 одержувачів субсидії на ЖКГ в опалювальний період 2017-2018 р.р ,  2726 одержувачам субсидія на наступний період буде розрахована без звернення.  Субсидія буде розрахована після отримання змін до програмного забезпечення, відповідно до змін призначення субсидій. 

   Справи в кількості 5400 повідомлені про необхідність подання нових заяв та декларацій відповідно до постанови КМУ №329 через сільські ради.  Такі справи залишаються на опрацюванні до моменту подання нових заяв та декларацій.

 Відповідно до постанови КМУ №329, управління протягом 10 календарних днів з дня подання усіх документів приймає рішення про:

призначення житлової субсидії;

відмову в призначенні житлової субсидії;

подання документів на розгляд комісії.

  У разі прийняття рішення про призначення житлової субсидії, управління повідомляє заявника в паперовому, електронному вигляді або смс-повідомлення.

 

У разі прийняття рішення про відмову в призначенні субсидії, управління надсилає повідомлення заявнику в паперовому вигляді рекомендованим листом із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення.

 

У разі прийняття рішення про подання документів щодо призначення субсидії на розгляд комісії, управління надсилає повідомлення заявнику в паперовому вигляді рекомендованим листом її зазначенням підстав для подання документів на розгляд комісії і порядку оскарження відповідного рішення.

   

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь