Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
23 квітня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

21 березня- Міжнародний день людини із синдромом Дауна

19.03.2018 Кількість переглядів: 515

21 березня відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна. 

У цей день відбувається акція на підтримку таких людей “Різнокольорові шкарпетки”.

Суть акції в тому, щоб висловити підтримку людям, що страждають синдромом Дауна. Для цього потрібно купити та одягти різнокольорові шкарпетки, зробити з них шарф або краватку, або просто прив’язати до сумки. Це допоможе звернути увагу суспільства на проблеми “сонячних” дітей і дорослих. Суть акції проста: купивши шкарпетки, ви допоможете дітям з синдромом Дауна.

Учасники акції фотографуються зі шкарпетками і розміщують їх в соціальних мережах.

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний невипадково – це двадцять перший день третього місяця пов'язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.

Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Згідно з статистичними даними, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

В Україні з діагнозом "синдром Дауна" проживає близько 7 тисяч дітей. Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація