Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
03 грудня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Акція «Великодня писанка» з дітьми та бійцями АТО

10.04.2017 Кількість переглядів: 756

7 квітня, вже традиційно, третій рік у Хмільницькому районному будинку культури  службою у справах дітей Хмільницької районної державної адміністрації в партнерстві з районною бібліотекою для дорослих – за підтримки відділу культури та туризму Хмільницької районної державної адміністрації організовано та проведено акцію «Великодня писанка».

 Цього дня православний світ відзначає свято Благовіщення – День подяки за дар життя,  духовне усиновлення ненародженої дитини.

«Турбота про дитину ще перед її народженням,  є першою та основною перевіркою ставлення людини до людини» /Іван Павло II, Нью Йорк, 1979/.

Тому знаково, що діти, які знаходяться  під опікою,   у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу Хмільницького району та бійці АТО, що перебувають на реабілітації та лікуванні у клінічному військовому санаторії м.Хмільника долучились до написання Великодньої писанки.

Майстер-клас з написання писанок  незмінно провів член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Дмитро Власійчук. Він розпочав заняття з короткого опису, що символізує писанка для українського народу. Учасники заходу дізнались про те, що яйце – це символ народження, джерело життя. Невід’ємною частиною свята Великодня - є писанки, що приносять кожному щастя, захищають від усього злого, зцілюють від хвороб. Писанка не просто розфарбоване яйце, а - символ Воскресіння, життя, безсмертя, любові і краси, відродження, добра, щастя, радості.

Дмитро Власійчук розповів присутнім про таїнство написання писанки, про її символіку, про традиції розписування яєць в різних місцевостях.

Під час роботи було приємно спостерігати за  виразом на обличчях дітей і дорослих - зацікавленість і віру в безсмертя українських традицій. Діти та бійці обмінювалися власними історіями життя, сьогодення. 

Традиційно вихованці прийомних сімей, дитячих будинків створили справжній святковий настрій для бійців АТО – одягли вишиванки, підготували музичні номери, декламували вірші, пригощали домашніми смаколиками та подарували на щастя кожному військовослужбовцю сувеніри, виготовлені власноруч.

 Військовослужбовці, в свою чергу, також привітали  дітей солодкими подарунками.

  Крім того, всі учасники заходу відвідали арт-галерею «Хмільник-мистецький»,  де   були  представлені роботи Дмитра Власійчука, що виконані в техніці витинанки, живопису та інше.

 На завершення цікавої та змістовної зустрічі начальник служби у справах дітей Хмільницької райдержадміністрації Оксана Костюк подякували всім присутнім за створення гармонійної атмосфери стародавніх українських традицій, які діти та дорослі  зможуть внести в свої сім’ї та відзначила, що кожна людина народжується для добрих справ і творіння, весняні свята символізують відродження і оновлення не тільки природи, а й людини, сподівання на кращу долю.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація