Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
24 вересня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Дотримання правил безпеки водіями при ожеледиці

13.01.2022 Кількість переглядів: 291

Пам'ятка для населення: "ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ВОДІЯМИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ"

 

Несприятливі дорожні умови є прямою причиною дорожньо-транспортних пригод, а тому вимагають від водіїв підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.

3 метою запобігання ускладнень у дорожньому русі та попередження скоєння дорожньо-транспортних пригод слід дотримуватись наступних рекомендацій щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:

  • Не виїжджайте в сніг або ожеледь, якщо ви не поміняли гуму;
  • Не забувайте, що швидкість – це головний ворог водія на льоду. Чим менше швидкість автомобіля, тим більше він буде вам підкорятися;
  • Дистанція! Відстань між двома автомобілями на дорозі слід вираховувати за такою формулою: швидкість машини множиться на два і виходить правильна дистанція в метрах, тобто для 100 км/год хороша дистанція це 200 метрів;
  • В ожеледь не робіть ніяких різких рухів педалями або кермом, швидких гальмувань і прискорень;
  • Якщо ви їздите на механіці, то гальмувати треба двигуном. Для чого тиск на педаль гальма знижуємо, але зчеплення при цьому не вимикається. Потім давимо на зчеплення, перемикаємося на знижену передачу і знову включаємо зчеплення;
  • Постійно стежте за ситуацією на дорозі. Не поспішайте, поступайтеся дорогою, будьте дуже обережні і уважні;
  • При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.
  • Не нехтуйте власною безпекою та безпекою пасажирів. Уважно стежте за прогнозами синоптиків.
  • В умовах снігопаду  також необхідно дотримуватися правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки). Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. А при зупинці включайте аварійну світлову сигналізацію.

Більше половини дорожньо-транспортних пригод, як правило, пов’язані з наїздами на пішоходів. Тому слід пам’ятати про те, що водій повинен поступатися людям, які перетинають проїзну частину, а пішоходи своєю чергою зобов’язані переходити максимально обережно в спеціально встановлених для цього місцях.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ ! Ваша особиста безпека залежить насамперед від вас самих!

 

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ОБОРОННОЇ РОБОТИ, ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ВЗАЄМОДІЇ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ

ВІННИЦЬКОЇ ОДА


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація