Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
16 червня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич прозвітував про проведену роботу

24.01.2019 Кількість переглядів: 1035

Сьогодні, 24 січня, в малій залі Хмільницького районного Будинку культури відбулося спільне засідання колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

На початку засідання було переглянуто фільм "Вінниччина-2018:є що сказати".

Основним питанням засідання став публічний звіт  голови Хмільницької районної державної адміністрації Євгенія Буткевича про проведену роботу у 2018 році.

Голова райдержадміністрації зазначив, зокрема, що доходи загального фонду бюджету району за 2018 рік, без врахування міжбюджетних трансфертів, виконано на 120,8 відсотки.

За звітний 2018 рік забезпечено фінансування всіх захищених статтей видатків бюджету, а саме: виплата заробітної плати з нарахуваннями, розрахунки за спожиті енергоносії,  виплати населенню по соціальному захисту та соціальному забезпеченню.

Кредиторська заборгованість із зазначених виплат станом на 01.01.2019 року  відсутня.

Протягом 2018 року бюджетними організаціями району через систему «Prozorro» проведено 149 процедур торгів, завдяки цьому зекономлено кошти в сумі 4,0 млн.грн.

В районі досягнуто певних темпів економічного зростання та підвищення соціальних стандартів населення, зокрема забезпечено виконання основних показників галузей економіки, які працювали стабільно і прогнозовано.

Головним підсумком роботи в 2018 році є стійка тенденція до зростання доходів населення за рахунок росту заробітної плати та відсутності заборгованості на економічно активних підприємствах.

Середньомісячна заробітна плата за 9 місяців  2018 року  по району становить 7152 грн., що на 31,9% більше порівняно з відповідним періодом 2017 Стратегічним орієнтиром та головним пріоритетом нашої роботи в поточному році визначено максимальне сприяння реалізації інвестиційних проектів, пошук внутрішніх резервів на рівні району.

Протягом звітного періоду працевлаштовано біля 1 тисячі незайнятих громадян. 

Протягом року в районі  зареєстровано 10  суб’єктів підприємницької діяльності юридичних осіб і 127 - фізичних осіб, (водночас припинили підприємницьку діяльність 2 юридичних особи та 154 фізичних особи). Сума надходжень до районного бюджету від суб’єктів малого та середнього підприємництва зросла на 21,0 %.

Як зазначив Євгеній Віталійович, стратегічним орієнтиром та головним пріоритетом роботи в поточному році визначено максимальне сприяння реалізації інвестиційних проектів, пошук внутрішніх резервів на рівні району.

На сьогодні на підприємствах району завершуються роботи з реалізації інвестиційних проектів: філія «Жданівський цукровий завод» ТОВ «Цукорагропром» «Будівництво нової станції пресування жому з встановленням  2 жомопресів», «Придбання обладнання для виробничої діяльності», «Придбання обладнання для складання і зберігання цукру». 

 В 2018 році сільськогосподарські підприємства району  реалізували  такі  інвестиційні проекти: АПНВП «Візит» с. Томашпіль:  виробничий підрозділ с. Уланів: реконструкція  МТФ , виробничий підрозділ с. Соколова: реконструкція свинокомплексу, ПП «Американські технології» с. Рогинці: завершено будівництво ангара та піднавісу для зберігання зерна.  

Разом з тим однією  із  важливих  умов  соціально-економічного  розвитку району є державна підтримка реалізації інвестиційних проектів.

Так, за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку наразі завершуються роботи з реалізації інвестиційного проекту «Капітальний ремонт (санація) будівлі ЗШ І-ІІІ ст. с.Уланів».

Також, за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища завершено реалізацію інвестиційного проекту «Регулювання річки Домаха з реконструкцією шахтного водоскиду в с. Березна» та завершуються роботи з реалізації інвестиційного проекту «Поліпшення технічного стану, благоустрою водойми №1 с. В.Остріжок».

Важливо, що на п’ятнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад від Хмільницького району було подано 25 проектів, з них 17 проектів від територіальних громад, 2 проекти від районної ради та 6 проектів від Жданівської ОТГ. Переможцями визначено 11 проектів від територіальних громад та 3 проекти по Жданівській ОТГ .  Також, в ІІІ районному конкурсі проектів розвитку територіальних громад прийняли участь 22 сільські ради, всього подано 27 проектів, визначено 19 проектів-переможців, що будуть реалізуватися з метою покращення життєдіяльності населених пунктів територіальних громад.

Протягом 2018 року проведено поточний ремонт комунальних доріг  біля 80 тис.кв.м, та  відремонтовано більше 31 тис.кв.м доріг загального користування, а також завершено проект Департаменту ЖКГ  ОДА з реконструкції доріг в с.Кривошиї та с.Колибабинці. 

З метою забезпечення населення питною водою  в поточному році проведено капітальний ремонт водогону в с. Подорожна та розпочато будівництво водогону в с. Скаржинці.

У с. Кривошиї завершене будівництво мережі вуличного освітлення протяжністю 4,1 км., розпочато будівництво мережі вуличного освітлення по селах Колибабинці та  Кривошиї  протяжністю 4 км.

У населених пунктах району також послідовно впроваджується роздільне збирання твердих побутових відходів. У 2018 році в Жданівській ОТГ впроваджено роздільний збір ТПВ побудовано 18 майданчиків. Також в Кривошиївській та Сьомаківській сільських радах побудовано 5 майданчиків для збору твердих побутових відходів. На сьогоднішній день у 5 населених пунктах (Лозна, Хуторі Кривошиїнські, Вишенька, Кропивна, Лип’ятин) планується облаштувати майданчики для роздільного збирання ТПВ, ще по 8 (Кустівці, Куманівці, Рогинці, Кривошиї, Колибабинці, Сьомаки, Білий Рукав, Сербанівка) населених пунктах розроблений проект по встановленню майданчиків для роздільного збору ТПВ та поданий на обласний конкурс «Встановлення майданчиків для збору ТПВ – спільний крок до чистоти довкілля» на встановлення 28 майданчиків по 3 контейнера на кожному майданчику (84 контейнера).

Основне місце у розвитку району займає агропромисловий комплекс. В 2018 році валове виробництво зернових культур склало 352 тис. тонн з урожайністю 98,8 ц/га на площі понад 35,6 тис. гектарів, що більше проти 2017 року на 28,5%. Вирощено 176 тис. тонн цукрових буряків з урожайністю 400 ц/га, насіння соняшника 41,8 тис. тонн з урожайністю 35 ц/га, що більше минулого року на 31,9%. В господарствах району  посіяно зернових культур на площі 10,4 тис. га., крім того – 4,6 тис. га озимого ріпаку.

Шляхом реорганізації створено Комунальне некомерційне підприємство “Хмільницький центр первинної медико-санітарної допомоги” Хмільницької районної ради. Закладу було видано ліцензію на надання медичної допомоги та   укладено договір з Національною Службою Здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. В зв’язку з перетворенням Центру в Комунальне некомерційне підприємство проведена оптимізація і створена нова структура Центру: зараз функціонує 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 50 ФАПів (було 10 ФАПів і 40 ФП). Одним із стратегічних цілей цих медичних закладів залишається  забезпечення доступності та якості надання первинної медичної допомоги населенню району.

За звітний рік по програмі «Доступні ліки» використано 1млн.767 тис. грн. 

   За останні 4 роки для закладів освіти району придбано 93 ноутбуки та 4 планшети, 18 мультимедійних комплексів, 18 телевізорів, 40 принтерів та ламінатори. Також в районі створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Хмільницького району, що нині успішно функціонує в селі Уланів з 1 листопада 2018 року. Важливо, що навчально-матеріальна база закладів освіти значно розвивається. Протягом 3-х останніх років придбано 513 комплектів парт та 76 стінок, 34 комплекти меблів для 1-го класу Нової української школи та дидактичний матеріал, отримали  конструктори LEGO. При співфінансуванні державного та районного бюджету проведено капітальний ремонт приміщення №1 ( початкової школи) в ОЗШ с. Уланів.  Реалізується  інвестиційний проект "Капітальний ремонт (санація) будівлі ЗШ І-ІІІ ст. с.Уланів", що фінансується за рахунок коштів  державного фонду регіонального розвитку.  

На території району діє 2 дитячих будинки сімейного типу та 3 прийомних сім’ї, в яких виховується 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки–вихователі та прийомні батьки забезпечують умови для життя та розвитку дітей. Проводиться значна робота щодо забезпечення житлових, майнових прав дітей.  Так, у 2018 році в район було виділено Субвенцію в обсязі  837 тис.грн., за яку придбано 2 житлових будинки для 4 осіб з числа дітей – сиріт.

На Хмільниччині реалізовано низку районних заходів: перший районний фестиваль колядок і щедрівок та Різдвяних вертепів « Защедруймо, нашій господині – славній Україні» в с. Пустовійти, перший районний фестиваль «Квітуча оселя об’єднує села», який пройшов в мальовничому куточку с. Крутнів, в Хмільницькому міському парку ім. Т.Г. Шевченка пройшов Х Міжнародний етнофестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь», 6-ий районний фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений  Міжнародному Дню захисту дітей «Щедрість серця – дітям».  З метою пропагування та збереження  сімейних традицій та цінностей, популяризації української пісні в Куманівецькому сільському Будинку культури відбувся районний конкурс «Співуча родина» за участю 15 творчих співучих родин.

Райдержадміністрацією постійно здійснюються заходи щодо соціального забезпечення та соціального захисту громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави. В районі забезпечено нарахування усіх видів допомог та субсидій. Допомогами  користується  майже три тисячі сімей.

     На завершення голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич наголосив, що Хмільницька районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, підприємцями, сільгоспвиробниками  аби продовжити започатковані кроки по збереженню власного потенціалу району, відновленню процесів нарощування виробництва, стимулюванню інвестиційної діяльності і, основне, недопущенню зниження рівня життя населення та підтримки найуразливіших верств населення району.

" Важливим досягненням у 2018 році в Хмільницькому районі є реалізація нової Урядової державної програми, завдяки якій 4 дитини-сироти отримали власне житло", - наголосив заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк".

"В Хмільницькому районі, як і в декількох районах області, вдалося реалізувати низку проектів, які не реалізуються навіть у великих містах. Це, наприклад, проекти, що фінансуються  з екологічного фонду і стосуються переробки твердих побутових відходів, встановлення відповідних пунктів прийому. Важливо, що Хмільницький район один з перших в області створив опорну школу в с.Уланів. Та цю роботу важливо продовжити, саме, що стосується оптимізації навчальних закладів і медичних закладів району задля ефективного залучення коштів державного фонду регіонального розвитку", - зазначив Олександр Крученюк.  .

" Важливо активно залучати інвестиції в район,  також вимогою часу є ефективне збалансування бюджету. Зокрема, участь проектів у різних конкурсах дає чудову можливість залучати додаткові кошти  ", - звернув увагу присутніх заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

 

Публічний звіт голови райдержадміністрації (повний текст) 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація