Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
16 червня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

На другому Міжнародному саміті міст і регіонів Вінниччина представила напрацювання у сфері підтримки ВПО та співпраці з партнерами

10.05.2024 Кількість переглядів: 15

Прийом евакуйованих людей з інвалідністю, співпраця з міжнародними партнерами та організаціями – шлях Вінниччини з 24 лютого 2022 року.

 

Про це розповіла Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна під час другого Міжнародного саміту міст і регіонів у рамках панельної дискусії з гуманітарного реагування на проблеми внутрішньо переміщених осіб і прифронтових територій.

Захід відбувся під егідою Президента України Володимира Зеленського.

Презентуючи напрацювання Вінниччини, посадовиця розповіла про розміщення ВПО в області та їх інтеграцію у життя місцевих громад.

Це досить складний і ресурсозатратний процес. Саме тому під модеруванням Віцепрем'єр-міністра ‒ Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук обговорили міжнародну підтримку України в цьому напрямі.

«Від початку повномасштабного вторгнення Вінниччина прийняла 1365 осіб з інвалідністю та осіб похилого віку різної важкості. 545 з них й досі перебувають у наших закладах. – розповіла Наталя Заболотна. –  Одну з ключових ролей зіграла саме допомога наших міжнародних партнерів. У грудні 2023 року Ліберецький край прийняв рішення про виділення 200 000 євро на проведення капітального ремонту другого поверху блоку №2 Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. А за сприяння Міністерства закордонних справ Чехії на базі цього ж закладу, в одній з філій, встановили модульні будиночки на 40 місць, які дозволять прийняти додатково ВПО».

За словами Першого заступника Начальника ОВА, у цьому ж Пансіонаті було завершено реконструкцію 5 поверху одного з корпусів завдяки незалежній міжнародній медичній гуманітарній організації «Лікарі без кордонів». Вона надала 45 000 євро. Це дозволило розмістити евакуйованих людей з інвалідністю з фронтових областей.

Міжнародна організація Червоний Хрест допомогла з оплатою теплопостачання в сумі 4,7 мільйонів гривень. Таким чином вивільнилися бюджетні асигнування передбачені на 2023 рік, та ми змогли відремонтувати ще 4 поверх цього корпусу.

А завдяки Міжнародній організації з міграції (МОМ) вдалося провести капітальний ремонт машинного відділення та шахти ліфта із заміною лікарняного ліфта в Пансіонаті. Сума допомоги – більше 2 мільйонів гривень.

Під час панельної дискусії Наталя Заболотна також розповіла й про допомогу від румунських партнерів. «Ясський повіт Румунії ще у перші дні повномасштабної війни перерахував нам 100 000 леїв, далі слідувала гуманітарна допомога. Ми розуміємо, що основні потреби будь-якої людини – це наявність житла та працевлаштування. На це спрямовані наші поточні проєкти. Як от житловий проєкт МОМ, ініційований Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Форум «Сприяння адаптації ВПО до нових умов життя та зайнятості» у місті Хмільник».  

За словами Першого заступника Начальника ОВА, від початку повномасштабного вторгнення на території нашої області загалом працювало близько 30 міжнародних організацій. Зараз, на жаль, з них залишилось 13.

Під час Саміту посадовиця закликала партнерів продовжити свої активності, в тому числі і з екстреного реагування в тих областях, де залишається значна кількість ВПО.

«Вінниччина продовжує піклуватися про людей, які знайшли прихисток у нас, і використовуватиме для цього усі можливі ресурси», - резюмувала Наталя Заболотна.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація