Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
18 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

На Хмільниччині відбулися урочистості з нагоди 10-річчя Хмільницької районної організації ветеранів

05.10.2017 Кількість переглядів: 929

З нагоди Дня ветерана та 10-річчя Хмільницької районної організації ветеранів України в залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації відбулися урочистості та концерт.

Участь в святковому заході взяли голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич, заступник голови Хмільницької районої державної адміністрації Микола Чикотун, заступник голови Хмільницької районної ради Анатолій Войцещук, актив районної організації ветеранів України та голови первинних осередків районної організації ветеранів.

Голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич щирими словами привітав поважних людей, ветеранів району з святом, побажав їм міцного здоров'я, Божої ласки, якнайдовше залишатися активними в громадському житті.

"Саме зараз, завдяки Президенту та Уряду України, пенсіонери можуть відчути значні зміни у своєму житті. Великим кроком уперед у прояві турботи про старше покоління стала прийнята на днях Верховною Радою України пенсійна реформа", - зазначив голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич.

"Мудрість - це найвищий прояв розуму. Щиро бажаю, щоб ви якнайдовше ділилися досвідом і навчали своєї життєвої мудрості молоде покоління української держави. Якщо міцний фундамент, то і будинок буде стійким. Ви є основою, фундаментом українського суспільства. Якщо ви будете  згуртовані, сильні духом, то і суспільство України  матиме надійне, міцне та щасливе майбутнє", - зазначив заступник голови районної ради Анатолій Войцещук.

Голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич і заступник голови районної ради Анатолій Войцещук вручили Почесні грамоти райдержадміністрації і районної ради найактивнішим ветеранам Хмільницького краю.   

У своєму виступі голова районної громадської організації ветеранів України Віталій Каленіченко подякував районній державній адміністрації і районній раді за увагу та постійну підтримку діяльності громадської організації ветеранів. За його словами саме в успішному тандемі з районною владою вдалося досягти високого рівня діяльності районної громадської організації ветеранів та її первинних осередків, зокрема, проведенні різноманітних пам'ятних заходів, встановленні та відкритті пам'ятників, пам'ятних знаків, виданні книг.

Від організації ветеранів України також було вручено Почесні грамоти, Подяки, книги, грошові винагороди та квіти.

Ветеранів Хмільницького району привітали щирими українськими піснями аматори та майстри пісенного мистецтва Хмільниччини.   

На завершення всі учасники святкування сфотографувалися.

Потім для ветеранів було організовано святкове частування в ресторані "Ольгерд" у Хмільнику. 

Довідково. З 2007 року свій відлік часу  розпочала Хмільницька  районна організація ветеранів України.За 10 років районна організація впевнено  заявила про себе. Ці роки для членів організації були насичені важливими подіями. Це були роки наполегливими у захисті  людей похилого віку в умовах економічної  кризи, у приверненні до себе увагиПерша  первинна організація  ветеранів була створена в 1978 році на території Порицької сільської ради, першим головою Порицької первинної організації ветеранів був  Іван  Свідерський. Наймолодша  первинна організація ветеранів  створена в 2015 році – це Пагурецька. Нині в Хмільницьку районну організацію ветеранів України  входить  32 первинні організації  ветеранів.

З 8 вересня 2007 року  районну громадську організацію вентеранів очолив Віталій  Олександрович Каленіченко.  Про таких людей говорять : «Людина слова та справи».  Народився Віталій  Олександрович на Кіровоградщині. Дитинство пройшло у воєнні та повоєнні роки. Після навчання у Харківському медичному  інституті  потрапляє у Хмільницьку центральну районну лікарню на посаду лікаря – педіатра. У 1985  році Віталія Каленіченка  призначають на посаду головного лікаря  фізіотерапевтичної лікарні. Більше двадцяти років  присвятив себе  Віталій Олександрович обласній оздоровниці та медичному медперсоналу. У 1988 році створив перший музей історії курорту Хмільника, в якому  щорічно проводять  посвяту в професію молоді медиків. Так долею склалось, що продовжив піклуватись про тих, хто найбільше потребував соціального захисту. Турбота про ветеранів стала для нього святим обов’язком. 

Основним напрямком в роботі у Хмільницькій районній організації ветеранів України було і залишається утвердження героїчних бойових і трудових традицій старших поколінь. Національно – патріотичного виховання молоді, посилення турботи про ветеранів  війни , праці та учасників АТО, вдів фронтовиків, дітей війни, інших людей похилого віку, соціального їх захисту в умовах економічних та соціально – правових негараздів у наш час.

Активісти первинних організацій ветеранів  вчать берегти історичні та духовні пам’ятки свого народу, не руйнувати, а вивчати історію рідного краю, рідну мову і зберігати звичаї та обряди народу. Завдячуючи Хмільницькій районній організації ветеранів України збереглася та доповнилася історія періоду Другої світової війни на території нашого краю. У світ з’явились книги, які розповідають про  краян в Другій світовій війні.

Саме Хмільницька районна організація ветеранів України була одна із перших ініціаторів на Вінниччині щодо   встановлення пам’ятних стел «Вклонися вдові фронтовика». Перша стела у районі  встановлена  2011 році у селі Соколова.

У 2013 році у с. Соколова відбулася виїздна нарада – семінар голів районних та міських організацій ветеранів України Вінницької області. Саме тут голова обласної організації ветеранів Леонід Копецький  пообіцяв відкрити в кожному районі і місті меморіальний знак «Вклонися вдові фронтовиків».  Всього  в  Хмільницькому районі більше 20 пам’ятних знаків вдовам фронтовиків.

 

 

 

 

 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація