03 березня 2024 року

На Хмільниччині відбувся перший районний фестиваль "Щедруємо та колядуємо з Маланкою"

15.01.2018 Кількість переглядів: 584

13 січня в селі Пустовійти відбувся перший районний фестиваль "Щедруємо та колядуємо з Маланкою".

У святковому дійстві взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, працівники організацій, установ, служб району, сільські ради Хмільниччини та Жданівська об`єднана територіальна громада.

З головної сцени перед сільським Будинком культури присутніх привітали керівники області, району та голови сільських рад, а впродовж усього святкування лунали новорічні святкові композиції у виконанні духового оркестру Хмільницького районного Будинку культури, колядки, щедрівки, імпровізації від кожної сільської ради району та  Жданівської об'єднаної територіальної громади .

“Надзвичайно приємно сьогодні бути з вами на цьому урочистому святкуванні. Перш за все, хотів би привітати вас з цими прекрасними зимовими святами: Новим Роком, Різдвом Христовим, Маланкою та Василем. Бажаю кожному з вас, кожній родині здоров`я, добра, достатку, злагоди і порозуміння, єдності і думки в найкраще майбутнє для кожної громади, родини і для нашої рідної Батьківщини”, - сказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк подякував організаторам і учасникам фестивалю за чудову святкову атмосферу та побажав здоров'я, достатку, миру та усіх гараздів.

"Такий масштабний фестиваль в районі проводиться вперше. Щиро дякую, що кожна громада з завзяттям відгукнулася на організацію і проведення такого святкового заходу. Бажаю усім міцного здоров'я, миру, злагоди, якнайбільше радісних і щасливих миттєвостей у новому році", - сказав перший заступник голови райдержадміністрації Павло Горбатюк.

"Переконана, що проведення такого фестивалю стане доброю традицією в нашому районі, кожного року в новій територіальній громаді", - відзначила голова районної ради Зоя Бонсевич, коли вітала усіх з новорічними святами з побажаннями здоров'я, достатку та добра кожній родині.

До присутніх з вітаннями та гарними побажаннями звернулися голова Жданівської об'єднаної територіальної громади Станіслава Ядвіжина та голова Пустовійтівської сільської ради Оксана Чекотун.

Усі громади Хмільницького краю представили свої світлиці, присвячені традиціям новорічних і різдвяних свят нашої країни. В них звучали щедрівки, колядки, веселі жарти та виконувалися театралізовані тематичні вистави, зокрема було організовано живий вертеп з овечками. Всі бажаючі мали змогу оглянути виставки народного мистецтва та посмакувати  найрізноманітнішими стравами української кухні, зігрітися гарячим чаєм із смаколиками.

Одночасно для дітей на території дитячого садочку було організовано “Дивосвіт різдвяних розваг у Маланки і Василя”. Тут найменші учасники та гості святкового заходу із захопленням щедрували, колядували, водили хороводи, танцювали, відгадували загадки, співали в караоке, разом з батьками та рідними брали участь у спортивних змаганнях, вигравали призи та зігрівалися чаєм з солодощами. Важливо, що у дітей світилися очі радістю, а їхніх рідних щастям.

Цьогорічний святковий фестиваль об'єднав людей в особливій радості кращих українських традицій, духовному збагаченні та розвитку національної культури.