08 лютого 2023 року

На Вінниччині працюють над розвитком інструментів суспільної підтримки ветеранів – учасників бойових дій у післявоєнний період

07.12.2022 Кількість переглядів: 50

Сьогодні, 6 грудня, Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь у засіданні «круглого столу» Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України.

Зокрема, йшлося про інструменти суспільної підтримки ветеранів – учасників бойових дій у післявоєнний період.

«Ми розуміємо, що вже зараз потрібно створювати єдину ветеранську політику, яка б мала сучасний підхід у питаннях реінтеграції після повернення учасників бойових дій та членів їхніх сімей», - підкреслила Наталя Заболотна.

Учасники заходу виділили основні інструменти для підтримки ветеранів, зокрема, такі як:

психологічна реабілітація;
фізкультурно-спортивна реабілітація учасників бойових дій, зокрема осіб із інвалідністю внаслідок війни;
професійна адаптація та працевлаштування;
медичне забезпечення;
популяризація позитивного образу ветерана;
цифрова трансформація сервісів для учасників бойових дій.

Наталя Заболотна представила напрацювання Вінницької області, починаючи з 2016 року, з моменту, коли вона очолювала Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Зокрема, посадовиця поділилася позитивним досвідом утворення і роботи відділу допомоги учасникам АТО, який невдовзі став управлінням у справах ветеранів війни.

Також Перший заступник Начальника ОВА розповіла про заходи Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС.

«За час існування з 2016 по 2021 роки різними заходами в рамках цієї програми було охоплено більше 20 тисяч осіб з числа ветеранів війни та їх сімей. – зазначила Наталя Заболотна. - Вперше в Україні саме на Вінниччині була впроваджена компенсаційна виплата за навчання учасників бойових дій та їх дітей. За 5 років таку виплату одержали 1684 особи на більше ніж 18,5 млн грн».

Під час засідання посадовиця також акцентувала увагу на ініціативі Начальника ОВА Сергія Борзова щодо впровадження в області заходів підтримки сімей Захисників та Захисниць під час повномасштабного вторгнення в Україну.

«Поки воїни боронять наші землі, ми разом із народним депутатом України Іриною Борзовою виїжджаємо в усі 63 громади області, де зустрічаємось з сім’ями військовослужбовців. Спілкуємось, вирішуємо їхні проблеми та питання на місцях, а також передаємо гуманітарну допомогу від обласної військової адміністрації», - зазначила Наталя Заболотна.

У підсумку Перший заступник Начальника ОВА також додала, що система підтримки ветеранів війни та їх сімей не може бути цілісною без повноцінного включення у неї територіальних громад на місцях, адже вони є найближчими до сімей учасників бойових дій.

«Працюємо над цим питанням вже сьогодні для того, щоб підготувати працівників у громадах області, які будуть гідно надавати соціальні послуги та супровід, необхідний для наших ветеранів та їх сімей», - підкреслила Наталя Заболотна.