Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
16 червня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

На Вінниччині створюється новий рід сил Збройних Сил України - Сили територіальної оборони, – Сергій Борзов

11.11.2021 Кількість переглядів: 240

Про виокремлення підрозділів територіальної оборони в новий рід сил ЗСУ повідомив Голова ОДА Сергій Борзов. Нагадаємо, 16 липня 2021 року був ухвалений закон «Про основи національного спротиву» – це ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Діяти він почне з 1 січня 2022 року. Документом передбачено, що тероборону виділять в окремий рід сил у складі ЗСУ.

 

В перспективі – це окреме фінансування, фонди, казарми та полігони, – зазначає Сергій Борзов.

«Територіальна оборона, якщо вона добре працює, створює несприятливий фон для ворога. Ворог почуватиме себе незручно не лише на лінії фронту, а й за її лінією. Бо діяти будуть громадяни, які чинитимуть опір окупантам. Це справа всіх українців. Не може бути окремо армія, окремо країна. Кожен на своєму місці робить те, що може. Адже з цього складається загальний спротив агресії, загальний спротив ворогу», – таку мотивацію озвучують учасники батальйону.
За словами очільника регіону, у Вінницькій області до цього питання особлива увага, бо область прикордонна. Відтак, у випадку створення або виникнення умов дестабілізації обстановки в прикордонних районах України, які межують з країною-агресором, в лічені години необхідно розгорнути систему територіальної оборони для того, щоб узяти під контроль усі об’єкти комунікацій і забезпечити існування конституційного ладу на цій території.
«Це моє першочергове завдання як очільника області, – наголошує Голова ОДА. – Одне з головних завдань підрозділів територіальної оборони – захист об'єктів критичної інфраструктури. Про що вже можемо говорити? Уся Україна накрита підрозділами. Всі обласні та районні центри мають свої. Це місцеві жителі, які досить швидко можуть дістатися точок збору. Це люди вмотивовані, які прийшли до тероборони добровільно. Під час тренувань підрозділи враховують уже накопичений упродовж гібридної агресії досвід. Наприклад, вчаться діяти в разі спроби захоплення адмінбудівлі озброєними бойовиками».
Як пояснють військові: «Аби не відбулось того самого, як у Донецьку і Луганську в 2014 році, коли натовп сепаратистів захоплював органи державної влади: СБУ, поліцію…».
Половина бійців вінницького підрозділу воювали. Військовий досвід або стать значення не мають. Обмеження за віком – від 18 до шістдесяти років. Заняття – у вільний від роботи час. У жодній країні не буває забагато ресурсів, коли мова йде про бойові дії, особливо, коли йде війна.
«Ми знаємо, що потрібно українській армії. Сьогодні із головою обласної ради Вячеславом Соколовим оглянули майбутню базу тероборони Вінниччини. Побачили, що є, і почули пропозиції військових, які мають розглянути депутати обласної ради. Це в наших інтресах. Інтресах кожного вінничанина», – резюмував Голова ОДА.

 
 
 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація