Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Малий Герб України
12 грудня 2024 року
Facebook - логотип Twitter - логотип Instagam - логотип Youtube - логотип
Режим високої контрастності

На Вінниччині відбулось засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення

29.11.2024 Кількість переглядів: 414

У зустрічі взяли участь директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко, начальник служби у справах дітей ОВА Тетяна Дорош, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Наталя Квят, директорка обласного центру соціальних служб Олена Стоялова, в.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Геннадій Бамбура, заступник начальника управління взаємодії та соціальної підтримки ветеранів війни – начальник відділу реінтеграції ветеранів війни Департаменту ветеранської політики ОВА Євгенія Григорук.


В онлайн форматі доєднались начальник Хмільницької районної військової адміністрації Богдан Кузнец, представники територіальних громад області.

Під час засідання учасники обговорили питання соціальної складової ветеранської політики, розвитку соціальних послуг, а також питання захисту прав дітей в регіоні.

Звертаючись до присутніх Світлана Ярмоленко зазначила, що ветеранська політика залишається одним із пріоритетних напрямків роботи обласної військової адміністрації:“Говорячи про роботу з ветеранами, маємо чітко усвідомити, що ця робота є обов’язково системною та комплексною. Важливо зазначити, що з 26 листопада свою роботу розпочав Департамент ветеранської політики Вінницької ОВА, з яким надалі кожен з вас буде у дуже тісній комунікації та плідній роботі. Необхідно, щоб ми діяли як один механізм в усіх напрямках.”

Про результати впровадження та ключові завдання послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей розповіла Олена Стоялова.

“Наша мета – забезпечити постійне надання цієї послуги у громадах та налагодити регулярну координацію щодо цього питання. Для цього потрібно розширювати можливості, збільшувати кількість баз для реалізації ініціативи, залучати кваліфікованих фахівців та забезпечувати необхідне фінансування.Важливо, щоб кожна територіальна громада передбачила залучення коштів для проведення цієї ініціативи”,- підкреслила Олена Стоялова.

В свою чергу, Наталя Квят проінформувала про результати заходів державного контролю, проведених у відповідних громадах. Перевірки охопили два ключових напрямки: організацію соціальних послуг та їх безпосереднє надання на базовому рівні. Зокрема, було оцінено якість, доступність та ефективність цих послуг, а також відповідність чинним стандартам і законодавству.

Також під час засідання обговорили питання захисту прав дітей. Тетяна Дорош повідомила, що на сьогодні в закладах інституційного догляду перебуває 1731 дитина, які потребують сімейного виховання. Вона підкреслила, що територіальні громади повинні більш ефективно забезпечувати захист прав дітей, розвивати форми сімейного виховання, підвищувати обізнаність серед населення та активно співпрацювати із профільними службами.

Про послуги, грантові програми та навчання для учасників бойових дій, що надаються Вінницьким обласним центром зайнятості розповів Геннадій Бамбура. Він підкреслив, що одним із ключових пріоритетів діяльності центру є якісне обслуговування учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни із застосуванням індивідуального підходу. Загалом в поточному році послугами центру скористалися 1 117 учасників бойових дій. 

За підсумками засідання були сформовані відповідні завдання.

учасники засідання за столом

учасники засідання онлайн (на екрані)


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація