Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
18 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій

21.12.2019 Кількість переглядів: 886

У зв’язку з введенням у дію законів України «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», а також на виконання Указу Президента України від 17 жовтня 2019 року № 761/2019 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб - підприємців», інформуємо платників податків щодо новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Як будуть впроваджуватись нові правила:

 

До 31 грудня 2019 року

ДПС відповідно до законодавчих вимог має розробити безкоштовне програмне рішення для здійснення розрахункових операцій.

З 1 січня 2020 року

платники податків під час здійснення розрахункових операцій зможуть протестувати безкоштовне програмне рішення для використання програмних реєстраторів розрахункових операцій.

З 19 квітня 2020 року

платники зможуть використовувати програмні РРО.

До 1 жовтня 2020 року

реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року

Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

З 1 січня 2021 року

використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку II - IV груп.

Тези

Аргументи

1. Вимоги про застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування

 • Закони не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів (виключення: реалізація технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, ювелірних виробів).
 • За відсутність документів на товар нові штрафи Законом про РРО не запроваджуються.
 • Підприємець в будь-якому випадку має обліковувати проданий товар «для себе», щоб визначати результати власної діяльності.
 • Програмне забезпечення програмних РРО буде інтегруватись із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури товарів.

2. Дія нових законів не поширюється на мікробізнес Тотальної фіскалізації не

буде

 • Нові правила застосування РРО не зачіпають:
 • спрощенців І групи( річний дохід до 300 тис. грн.);
 • фізосіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства
 • Кількість суб’єктів господарювання, на яких буде поширений обов’язок по застосуванню РРО, виходячи зі специфіки їх діяльності, за підрахунками (виходячи із задекларованих видів основної діяльності) може складати лише 40-50% від загальної кількості, тобто 450 – 560 тис. осіб.

3. Розширюються можливості використання спрощеної системи оподаткування

 • 3 1 січня 2021 р. збільшується граничний обсяг доходів платників єдиного податку II групи – з1,5млн рн. до 2,5 млн рн..
 • Покращується ситуація для підприємців із розмірами доходу, близькими до граничних для групи II.
 • Спрощенці ІІ групи сплачують до 20% мінімальної заробітної плати (зараз це 834,60 грн), а платники єдиного податку III групи - 3% від обороту "плюс" ПДВ, або 5% від обороту.

4.Використання РРО стає простішим, дешевшим, швидшим

Програмний РРО:

 • буде безкоштовне повнофункціональне рішення від ДПС, в тестовому режимі (для отримання пропозицій щодо покращення функціоналу) - після 1 січня 2020 року, повнофункціональне, доопрацьоване - з 1 квітня 2020 року;
 • можна буде встановити на будь-який гаджет і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;
 • передбачає виключно онлайн реєстрацію через Електронний кабінет
 • передбачає онлайн передачу (отримання) даних до фіскального серверу контролюючого органу;
 • за запитом користувача передбачає автоматичне створення 2-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;
 • дозволяє виключити послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО;
 • дозволяє працювати в режимі OFFLINE (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму OFFLINE
 • ДПС надаватиме інформаційну підтримку щодо реєстрації та застосування програмних РРО.
 • Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб.
 • Платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.

5. Ціни через запровадження РРО не зростуть

 • ДПС надаватиме своє програмне рішення платникам податків безкоштовно. Технічна підтримка програмного рішення ДПС здійснюватиметься в межах встановленого фінансування.

6. Покупець не зможе використовувати систему «кеш-бек» у нечесній конкурентній боротьбі

 • Для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через приватну частину Електронного кабінету.
 • Застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо - податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення - встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документу.
 • Податкова служба, в першу чергу, оцінюватиме достовірність документів, доданих до скарги, а не лише правомірність дій продавця по відношенню до покупця.
 • Оскаржувати чек можна за умови загальної суми покупки понад 850 гривень.
 • ДПС вже реагує на заяви покупців щодо «нефіскальних» чеків, надіслані письмово, однак часом складно ідентифікувати такого заявника та оцінити обґрунтованість його скарги.

 

Хмільницьке управління ГУ Державної фіскальної служби у Вінницькій області 

 

 

 

 

 

 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація