23 квітня 2024 року

Обережно, буйволоподібна цикадка!

23.03.2018 Кількість переглядів: 618

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє, що разом із посадковим матеріалом плодових та ягідних культур на свою ділянку можна занести небезпечного шкідника – буйволоподібну цикадку (горбатка-буйвол, цикадка-буйвол).

Небезпека цього шкідника полягає в його:

маловідомості широкому колу садівників та городників;
відсутності в літературі достатньої кількості достовірної інформації про шкідника, його біологічні особливості та розвиток в умовах України;
прихованому способі життя личинок (так званих німф);
специфічному життєвому циклі, який утруднює боротьбу з фітофагом;
в тому, що наслідки його шкідливої діяльності можуть проявлятися через рік або й більше після моменту безпосереднього нанесення шкоди, що утруднює визначення справжніх причин нездужання рослин;
є переносником небезпечного мікоплазмового захворювання винограду.

В садах і на городах, де виявлено заселення буйволоподібною цикадкою, землю найкраще утримувати під паром кілька років, можна також висадити цибулю або часник.

Розширену інформацію читайте за посиланням!

Джерело: ГУ Держпродспожмвслужби у Вінницькій області