Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
02 грудня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Пілотний проект з реєстрації шлюбу за добу

20.09.2016 Кількість переглядів: 778

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу», Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 228, та з метою апробацій європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, забезпечено реалізацію гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

У рамках пілотного проекту українські молодята вже починаючи з серпня місяця можуть скористатися новим сервісом Мін’юсту – експрес-реєстрацією шлюбу за 24 години. Пілотний проект діє у Маріуполі (Донецька область), Сєвєродонецьку (Луганська область), Херсоні, Києві, Одесі та у Львові. Мінімальний термін для реєстрації шлюбу з моменту подання заяви скорочено з 30 днів до 1 доби.
Для цього достатньо  зробити кілька простих кроків.
Перший крок – звернутися до організатора шлюбної церемонії. Інформація про цих організаторів розміщена на сайті Міністерства юстиції і на сайтах обласних управлінь.
Другий крок – обрати час і місце проведення реєстрації шлюбу.
Третій крок – укласти відповідний договір про надання послуг з організатором.
І четвертий – прийти до себе на весілля.
Процедура  максимально швидка. Свідоцтво про шлюб видається одразу, а протягом 24 годин з моменту реєстрації дані  заносяться до відповідного реєстру. Більше того, в кількох містах молодята можуть одружуватися в будь-який час доби.
З 2017 року Мін’юст прогнозує поширення даної послуги на всі регіони.
Всі організаційні питання щодо реєстрації одруження  покладені на місцеву владу.
 
Хмільницький районний відділ ДРАЦС
 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація