Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
21 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Про безпечне проведення зернозбиральних робіт та дотримання законодавства по охороні праці

10.07.2017 Кількість переглядів: 1108

 Саме про це розповів головний спеціаліст по охороні праці управління агропромислового розвитку Хмільницької районної державної адміністрації Станіслав  Задорожнюк на нараді-семінарі з питань організації збирання зернових і зернобобових культур та формування ринку зерна урожаю 2016-2017 років, яка була проведена в рамках відзначення Дня поля 7 липня на Хмільниччині.

В першому кварталі 2017 року в Україні по всіх галузях виробництва сталося 1359 випадків травмування на виробництві із них 103 випадки із смертельним наслідком.  Серед 103 загиблих працівників 14 знаходилось в стані алкогольного сп’яніння . До основних травмонебезпечних галузей та видів робіт відносяться: . на першому місці добувна промисловість (272 випадки 15 смертельних) , на другому- автотранспорт (128 випадків 22 смертельних),сільське господарство за кількістью нещасних випадків посідає 3 місце (95 випадків із них 20 смертельних)

 Проводячи аналіз виробничого травматизму встановлено, що в 59% нещасних випадків основною причиною, що призвели до  їх настання стали організаційні причини ( а це не проведений інструктаж чи не проведено навчання з охорони праці) тобто через  халатність посадових осіб травмувались працівники. Найвищий рівень травматизму спостерігався серед працівників віком від 50 до 59 років.

Нажаль в першому кварталі поточного року в нашому районі також стався смертельний випадок.  Випадок стався 2 березня 2017 року в ТОВ «Хмільницьке» ВП «Україна-Порик» с.Порик з фуражиром даного підприємства, якого знайшли без ознак життя біля скирти засипаного шаром соломи, яка очевидно обвалилась з козирка скирти. Даний випадок було розслідувано комісією із спеціального розслідування і матеріали розслідування передані у відповідні органи для прийняття мір.

         В районі практично розпочалися жнива. Жнива як відомо - це один із етапів робіт в агропромисловому комплексі де задіяна найбільша кількість техніки та людей, а відповідно і збільшується ймовірність травмування працівників. Крім того жнива – це ще й сезон підвищеної пожежної небезпеки.  Якщо взяти до уваги статистику, то на період проведення жнив (липень-серпень) працівники галузі отримують найбільшу кількість травм, ніж на протязі року.

         Найчастіше нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях, зернотоках, зерносховищах та дорогах. Найбільша кількість травм в цей період припадає на такі професії як механізатор, водій та підсобний робітник.

         Важливо,  що у механізаторів, комбайнерів та водіїв втома настає вже після третьої години від початку роботи. Найбільша кількість травм припадає на період з 10 до 12, з 15 до 16 та з 20 до 22 години. А тому в ці, найбільш травмонебезпечні періоди бажано передбачити і влаштувати працівникам тимчасові перерви протягом 30-40 хвилин з харчуванням у спеціально-облаштованих місцях відпочинку та приділити увагу медичному обстеженню. Багато підприємств до виконання всього комплексу сільськогосподарських робіт залучає велику кількість сезонних працівників. При прийомі на роботу даних працівників необхідно обов’язково укладати з ними трудовий договір, в якому чітко мають бути визначенні питання охорони праці.

         Для правильної організації безпечного ведення робіт всі посадові особи та працівники підприємства мають пройти навчання з охорони праці. Так в поточному році  навчання та перевірку знань з питань охорони праці в учбових комбінатах пройшли 24 посадові особи сільськогосподарських підприємств. Безпосередньо на підприємствах власними комісіями проведено навчання та переатестація 1220 працівників, які працюють на роботах з підвищеною небезпекою. 98% працівників, які працюють в шкідливих та важких умовах праці пройшли медичний огляд.

Основне завдання, яке держава ставить перед хліборобами України під час проведення зернозбиральних робіт в поточному році – є не тільки вчасно і якісно зібрати урожай, але й створити такі безпечні умови праці, щоб не допустити випадків виробничого травматизму.

          В зв'язку з цим, розпорядженням голови райдержадміністрації в районі на період проведення жнив створені оперативні робочі групи, які будуть  надавати методичну та практичну допомогу господарствам у вирішені питань   охорони праці.       Враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків наводимо основні вимоги безпеки під час проведення жнив:

перш за все зі всіма працівниками, які будуть задіяні на збиранні урожаю необхідно провести позапланові інструктажі з охорони праці;
провести технічний огляд техніки, яка буде задіяна на збирані урожаю;
встановити захисні кожухи на рухомих частинах машин ( а це кардани, ланцюгові, пасові та зубчасті передачі);
обладнати комбайни,трактори та автомобілі справними вогнегасниками та іскрогасниками;
встановити захисні решітки на лазових люках зерноочисних комплексів;
з працівниками РЕСу провірити провисання проводів, які проходять через поля підприємства;
всі роботи по очистці робочих органів машин, проводити тільки при зупиненому двигуні;
на зернотоках провести виміри контурів заземлення та ізоляції проводів;
категорично заборонити допуск до роботи на техніці підлітків віком до 18 років;
розробити та поновити схеми руху автомобілів та іншої сільськогосподарської техніки по території підприємства;
зі всіма працівниками провести медичні огляди;
проводити щоденні перед рейсові медичні огляди з механізаторами, комбайнерами та водіями;
в полі необхідно обладнати місце для прийняття їжі та відпочинку;
встановити суворий контроль за дотриманням працівниками вимог правил охорони праці, а також вживати заходи до порушників трудової та виробничої дисципліни;
не допускати випадків роботи одного працівника на техніці понад 8 годин (якщо техніка працює протягом 24 годин, значить необхідно запроваджувати 3-х змінний режим роботи);
на полях де будуть проводитись зернозбиральні роботи встановити трактор з плугом і автомобіль з водою;
категорично заборонити спалювання стерні;
і останнє на що я хотів би щоб Ви звернули увагу – це відсторонення від роботи осіб, які знаходяться в стані алкогольного сп'яніння. Адже як показує статистика кожен сьомий смертельний випадок стається саме із за цієї причини.

І тільки за умови суворого дотримання вищевказаних заходів та злагодженої роботи керівництва та працівників підприємства ми зможемо провести жнива 2017 року без травм та людських жертв.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація