Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
25 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Про проведені заходи в рамках акції "16 днів проти насильства"

11.12.2017 Кількість переглядів: 919

Саме про це розповіла начальник служби у справах дітей Хмільницької райдержадміністрації Оксана Костюк на щотижневій нараді сьогодні, 11 грудня.

24 листопада в Україні стартувала міжнародна акція "16 днів проти насильства", покликана привернути увагу до проблеми насильства.

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію 16 днів проти насильства, ініційовану Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізували з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня –Міжнародний день прав людини.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охопив наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильствомщодожінок

1 грудня

Всесвітній  деньборотьбизіСНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженимифізичнимиможливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі 

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Службою у справах дітей  райдержадміністрації було розроблено план заходів, які  проводилися за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу превенції Хмільницького ВП ГУНП  у Вінницькій області, Хмільницьким міськрайонним відділом з питань пробації та Бюро безоплатної правової допомоги.

В рамках акції було проведено анкетування всіх дітей, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, та в трьох навчальних закладах району (В.Остріжок, Мар’янівка, Березна). Діти володіють інформацією про види насилля,

В ході проведення акції в читальному залі Хмільницької районної бібліотеки проведено захід з дітьми, схильними до скоєння злочинів та правопорушень, дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Дітям було продемонстровано фільм на вказану тематику, проведено бесіди представниками відділу превенції Хмільницького ВП ГУНП  у Вінницькій області, Хмільницьким міськрайонним відділом з питань пробації та Бюро безоплатної правової допомоги.

Плакати, листівки з телефонами довіри для дітей були передані у всі навчальні заклади району.

Підчас проведення обстеження умов проживання дітей в сім’ях опікунів/піклувальників, в неблагополучних сім’ях проводилися індивідуальні бесіди з дорослими членами сім’ї та їх дітьми, щодо профілактики насилля в сім’ї, та з ровесниками.

3 грудня, під час проведення заходу до Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, який проводив районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інформацію про недопустимість насилля в сім’ях та стосовно дітей було надано батькам, які виховують дітей з інвалідністю.

       В навчальних закладах класними керівниками, вчителями класоводами, практичними психологами постійно проводяться заходи: години спілкування на теми: «Ми проти насильства», «Насильство –про що варто знати?», тренінгові заняття «Насильство в сім’ї. Щоб такого не було», «Живемо без агресії», круглий стіл для педагогічних працівників та батьків «Захист прав дитини від усіх форм насилля», виступ на батьківських зборах «Вчимося правильно говорити з дітьми», «Мови батьківської любові», «Чому грубіянить підліток?», виступи на нараді, педраді  «Подолання конфліктів у навчальному середовищі», «Шкільний булінг – нове негативне явище в дитячому колективі: запобігання появі та корекція», випуски буклетів, методичних рекомендацій:  «Мистецтво бути батьками», «Батьківський порадник».

Педагогічні працівники долучаються до акцій:  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», Всеукраїнський тиждень права; тиждень толерантності.

Практичними психологами навчальних закладів реалізуються програми: програма факультативного курсу «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Медіація серед однолітків», «Шкільна служба розв'язання конфліктів» (ШСРК).

В навчальних закладах оформлені тематичні інформаційні куточки з питань профілактики насильства та подолання жорстокої поведінки.  В кожному навчальному закладі в інформаційних центрах розміщуються «Телефони довіри».  

Класними керівниками проведено години спілкування щодо безпечної поведінки дітей в потенційно небезпечних місцях в приміщеннях та на території навчальних закладів.

Також, про прведені заходи в рамках акції "16 днів проти насильства" проінформував присутнях директор Хмільницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Петро Зелений. 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація