14 серпня 2022 року

Профілактика отруєння алкоголем та його сурогатами

01.12.2016 Кількість переглядів: 553

Сьогодні мало хто замислюється про те, що навіть невелика доза алкоголю під час родинного свята  може стати дуже підступною і жорстокою отрутою для людського організму. За даними статистики, понад 50% летальних випадків у результаті отруєння настає саме при отруєнні алкоголем і його сурогатами .

Ознаки алкогольного отруєння

- відсутність самокритики і переоцінка своїх можливостей (людина не визнає, що п'яна, і продовжує вживати алкоголь);

- порушення координації рухів, розлад уваги; гучна, нерозбірлива та нечітка мова;

- розкріпачення інстинктів, контрольованих в тверезому стані (статевого, харчового);

- уповільнення пульсу – менше 60 ударів у хвилину; почервоніння обличчя, посилення потовиділення; нудота і блювання.

Ознаки отруєння сурогатами алкоголю(метиловим спиртом, антифризом, дихлоретаном) з’являються швидко (достатньо 7-10 г), за 10-12годин стан людини ускладнюється: з’являється біль в очах, порушується зір, після чого настає сліпота.

Людина втрачає свідомість, у неї знижується температура тіла, можливо блювота.

Порушується діяльність серцево-судинної і дихальної систем,пульс частішає, стає ниткоподібним , дихання - шумним. Можливо рясне відділення слини і слизу, іноді у вигляді піни. Якщо не припинити вживання алкоголю, то ознаки отруєння збільшуються, може наступити стан алкогольної коми.

Алкогольна кома може бути різного ступеня тяжкості, тому потерпілому потрібна медична  допомога і екстрена госпіталізація!

Як попередити отруєння алкоголем

Відмовтеся від вживання спиртовмісних напоїв! Якщо все-таки хочеться випити алкогольний напій -  зробить  профілактичні заходи, які допоможуть запобігти алкогольній інтоксикації:

- не слід вживати алкоголь на голодний шлунок;

- перед застіллям можна з'їсти бутерброд з вершковим маслом або салом;

- під час застілля необхідно добре закушувати;

- не можна знижувати міцність напоїв і змішувати різні види алкоголю;

- не варто запивати алкоголь газованими напоями;

- приміщення необхідно провітрювати, особливо при великому скупченні людей;

- не рекомендується палити.

З метою збереження життя, запобігання шкоди здоров’ю

та ведення здорового  та безпечного способу життя:

- не вживайте алкоголь невідомого походження, сурогатні алкогольні напої, напої виготовлені або придбані у невідомих осіб, через посередників!

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області