Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Малий Герб України
20 липня 2024 року
Facebook - логотип Twitter - логотип Instagam - логотип Youtube - логотип
Режим високої контрастності

Реформування, центр громадського здоров’я та фахові кадри – основні завдання медицини на 2018 рік

31.01.2018 Кількість переглядів: 531

Лікарні перетворяться на комунальні неприбуткові підприємства, пацієнти укладатимуть декларації зі своїми сімейними лікарями, триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров‘я, удосконалюватиметься робота екстреної медичної допомоги, а також формуватимуться госпітальні округи. Такі основні завдання галузі охорони здоров’я на 2018 рік. Про це розповіла Людмила Грабович під час Колегії Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я регіону у 2017 році та актуальні завдання на 2018 говорили  медики Вінниччини під час Колегії.

За словами Людмили Грабович  минулий рік був важким, але продуктивним. З’явилися нові амбулаторії, ФАПи, завершилися ремонти в районних лікарнях та обласних закладах.

«Протягом 2017 відремонтовано  73 амбулаторії та 87 фельдшерських пунктів. Було завершено будівництво хірургічного корпусу Вінницької  обласної  клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, реконструйовано відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Важливим кроком також стало створення на базі онкодиспансеру Міжрегіонального онкологічного Центру. А Регіональний кардіоцентр став найкращим в Україні. Такі результати минулого року є оптимістичними підґрунтям для впровадження в області медичної реформи», - наголосила Людмила Грабович.

Важливим етапом для регіону буде створення обласного центру громадського здоров’я на базі диспансеру Радіаційного захисту населення, де   проходитимуть обстеження  та лікування вінничани і надаватиметься профілактична допомога. Наразі у закладі  проходитимуть обстеження  вінницькі паралімпійці, які готуються до змагань.

Присутній на Колегії заступник голови ОДА Ігор Івасюк, зазначив, що медицина завжди була і залишається пріоритетною галуззю для регіону.

«Реформи уже розпочалися, адже відбувається поступове оновлення медичних закладів. Численна кількість лікарень  перетворилась на будівельні майданчики, де постійно відбуваються ремонти, реконструкції для покращення умов перебування як пацієнтів, так і медичного персоналу», - наголосив Ігор Івасюк. Він додав, що важливим аспектом роботи будь-якого медзакладу є його лікарі, тобто кадрове забезпечення.

«Важливо реформувати медичні освітні заклади таким чином, щоб лікувальні установи мали змогу готувати державні замовлення і навчати тих фахівців, які їм необхідні», - додав заступник очільника ОДА.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація