Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
23 березня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Що робити під час землетрусу?

07.02.2023 Кількість переглядів: 48

Запобігти землетрусу чи зупинити його – неможливо. Однак часто на основі прогнозів влада може сповістити про ймовірну загрозу. У такому разі слід діяти швидко, але спокійно, впевнено й без паніки.


На такий випадок проєкт Dovidka.info зібрав поради, що можуть урятувати. Вони будуть особливо корисними для українців, які перебувають у країнах, що постраждали від землетрусу 6 лютого. Отже, якщо землетрус уже почався:
• Заховайтеся. Поки поштовхи тривають, швидко перейдіть у місце якомога далі від вікон чи туди, де є менше загрози, що на вас впадуть меблі чи інші важкі предмети. Найкраще – ховатися під міцними столами, ліжками, поблизу головних стін чи колон.
• Якщо ви опинились під завалами, не панікуйте – оцініть ситуацію. Дотримуйтеся плану дій, який допоможе звільнитися. Якщо вас почули, чекайте, поки розберуть завал. Якщо вас не чують, спробуйте врятуватися самі, але без різких рухів.
Якщо ж самотужки впоратися не виходить, чекайте на допомогу, не полишаючи спроб сповістити про себе: телефонуйте, кричіть, гучно стукайте по трубах.
• Чекайте, поки перші коливання вщухнуть. Після цього обережно вийдіть зі схованки, пам’ятаючи, що небезпека не минула і все ще є ризик порізатися розбитим склом чи іншими предметами.
• Підготуйте шлях до евакуації. Відчиніть міжкімнатні та вхідні двері, а також вікна, щоб їх не заблокувало й ви мали можливість вийти в будь-який момент.
• Вимкніть з розеток електроприлади, газову плиту, погасіть піч, якщо у вас вона є.
• Евакуюйтеся, якщо є потреба. Не покладайтесь у цьому рішенні на сусідів. У першу чергу дослухайтеся до офіційних повідомлень влади.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація