Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Малий Герб України
20 липня 2024 року
Facebook - логотип Twitter - логотип Instagam - логотип Youtube - логотип
Режим високої контрастності

Що таке вітряна віспа та як від неї захиститися

28.11.2023 Кількість переглядів: 34

   Вітряна віспа («вітрянка») – це надзвичайно заразне захворювання, що викликається вірусом Varicella Zoster (3 тип герпесу, VZV).

 

  Як можна заразитись вітряною віспою (ВВ)?

  Вірусні частинки можуть передаватись як повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини під час спілкування з близької відстані), так і через контакт з висипкою на тілі інфікованої людини.

  Вітряна віспа  відноситься до високонтагіозних (тобто, надзвичайно заразних) інфекцій: 1 інфікована людина може заразити 9 з 10 осіб зі свого оточення, якщо вони раніше не хворіли на ВВ і не є вакцинованими від неї.

Які симптоми вітряної віспи?

– висипка у вигляді пухирців, що зудять (таких пухирців у хворої людини може бути до 500);

– лихоманка (підвищення температури тіла до 38 С й вище);

– головний біль;

– відчуття втоми;

  Зазвичай симптоми захворювання тривають близько тижня і завершуються одужанням та формуванням пожиттєвого імунітету. Проте в окремих випадках можливі ускладнення.

  На жаль, в певних випадках хвороба може мати серйозні ускладнення, такі як бактеріальні інфекції шкіри, рубці на шкірі (можуть сформуватися після заживлення висипки), зневоднення, пневмонія (запалення легень), лімфаденіт (запалення лімфатичних вузлів), енцефаліт (запалення мозку). Особливо небезпечною ця інфекція є для немовлят, підлітків, дорослих, вагітних та осіб з груп медичного ризику.

  Чи правда, що ВВ є особливо небезпечною для вагітних?

   Вагітна, що захворіла на ВВ, має підвищений ризик розвитку такого ускладнення як пневмонія (запалення легень). Щодо майбутньої дитини, то ступінь ризику залежить від того, на якому терміні вагітності відбулося інфікування матері. Тож на етапі планування вагітності, якщо ви не хворіли на ВВ і не вакцинувались від неї, варто отримати курс щеплень від ВВ, адже на етапі вагітності щеплення живими вакцинами не проводиться.

   Як захиститись від ВВ?

   Для захисту від ВВ використовуються живі ін’єкційні вакцини Варілрикс та Варівакс, які зареєстровано в Україні. Ці вакцини відносяться до рекомендованих і можуть бути придбані в аптеці власним коштом пацієнта та введені в комунальному медзакладі, де він обслуговується, або ж в приватній клініці. Оскільки ці вакцини не входять до Національного календаря щеплень України, графіки їхнього введення визначають інструкції до цих препаратів. (Примітка: в багатьох країнах ці вакцини внесено до національного календаря, і графіки щеплень цих країн можуть відрізнятись. У випадку перебування в іншій країні дотримуйтесь її національних рекомендацій).

 

 ВСП  Хмільницький РВ   ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»                                                                       

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація