Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
16 червня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Щодо підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року

29.09.2017 Кількість переглядів: 964

          Вже другу осінь поспіль пенсіонери очікують на анонсоване Урядом осучаснення своїх пенсійних виплат. У минулому році розраховували на наповнення бюджету Пенсійного фонду України коштами від легалізації заробітних плат. Однак, суттєве зниження ставки єдиного соціального внеску не дало такого ефекту.

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень та інші зміни до законодавства вже з травня місяця поточного року показали наявність певного ресурсу, адже головним джерелом наповнення бюджету ПФУ є внески від фонду оплати праці. Так, за січень - серпень 2017 року, сума власних надходжень від сплати єдиного соціального внеску по Україні зросла на 27,6 млрд. грн. Тож кошти на таке омріяне підвищення в державі є. Ще на початку літа Уряд подав законопроект №6614 про пенсійну реформу до Верховної Ради, який 13 липня було прийнято у першому читанні.

В подальшому, після проведення засідань чисельних робочих нарад, зустрічей з народними депутатами, представниками Уряду, міністерств та громадських організацій, опрацьовано 2144 поправки до законопроекту від 82 народних депутатів та підготовлено його до розгляду Верховною Радою в другому читанні. В очікуванні минув тиждень, адже даний законопроект є одним з найважливіших. Наслідки його прийняття відчує кожен українець. Хтось вже цього року, а хтось в майбутньому.  В вересні місяці кількість звернень до управління Пенсійного фонду,  як на особистий прийом, так і письмових та на телефони «гарячих ліній», збільшилась у три рази в порівнянні з минулими місяцями. Питання, з якими звертаються громадяни, стосуються проведення перерахунків пенсій, що мали відбутися з 1 жовтня та змін в пенсійному законодавстві для майбутніх пенсіонерів.

У м. Хмільнику та Хмільницькому  районі 18560  пенсіонерів, з них 17893 осіб  (96,4% від загальної чисельності пенсіонерів) отримують пенсію за нормами Закону України «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування». Тобто, їх пенсії підлягатимуть осучасненню.

 В результаті проведеного перерахунку – осучаснення - пенсії будуть збільшені у 9104 чол., або у 48,7% від чисельності осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Розмір підвищення розрахується індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами пенсійної справи. Отож, звертатися додатково до управління Пенсійного Фонду не потрібно.

         За попередніми розрахунками 4433 пенсіонери можуть очікувати на підвищення до 200 грн., більше 1821 пенсіонерів - від 200 до 500 грн. , 2289 чоловік - на суму від 500 до 3000 грн., та 101 чоловік отримають підвищення більше 3000 грн.

         Внаслідок проведеного перерахунку, середній розмір пенсії  становитиме 1975,81 грн, тоб-то збільшиться приблизно на 22% (на даний час він складає  1619,13 грн).  При цьому, видатки на виплату пенсій у зв’язку із проведенням осучаснення зростуть приблизно на 3 млн.709 тис. грн, тобто на 12 %.

Окрім того, Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року збільшити прожитковий мінімум для непраце-здатних громадян з 1312 грн до 1373 грн. В зв’язку з цим, в районі будуть перераховані пенсії більше 15 тисяч пенсіонерів. Також пропонується скасувати 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Сьогодні у м. Хмільнику та Хмільницькому  районі 2698 таких пенсіонерів, з яких 365  очікує змін до законодавства про зняття обмежень виплат.

Станом на 26 вересня  завершили виплату пенсій за вересень місяць та провели нарахування жовтневих виплат. Однак, таких довгоочікуваних підвищень там не буде.

Наразі, Пенсійний фонд України провів підготовчу роботу для здійснення осучаснення пенсій, програмне забезпечення розроблено та протестовано. Тобто, після ухвалення законопроекту ми готові до його реалізації.

Адміністрація Хмільницького об’єднаного УПФУ    Вінницької області.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація