Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
18 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Стан охорони праці під час проведення весняно-польових робіт в 2017 році

25.04.2017 Кількість переглядів: 1045

Саме про це розповів начальник управління агропромислового розвитку Хмільницької районної державної адміністрації Дмитро Бойко на щотижневій нараді, яка відбулася 24 квітня в залі засідань районної державної адміністрації. 

Наступила напружена  для працівників села пора весняно-польових робіт. Загалом в березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля 15 відсотків річного обсягу польових  та транспортних робіт. Зросла кількість зайнятих на ручних роботах, в першу чергу на технологічному обслуговуванні та забезпеченні посівних та інших машино-тракторних агрегатів, що об'єктивно збільшує вірогідність травматизму взагалі, особливо при недотриманні правил охорони праці.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації та з метою попередження випадків травмування працівників під час проведення всього комплексу сільськогосподарських робіт, розпорядженням голови районної державної адміністрації створені оперативні робочі групи, які здійснюють контроль за безпечним виконанням сільськогосподарських робіт.

Напередодні весняно-польових робіт власники, керівники, спеціалісти та працівники служб охорони праці підприємств і господарств  провели відповідну профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році.

Виходячи з аналізу причин і обставин травматизму та джерел травмування  під час проведення весняно-польових робіт у 2016 році та враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків на виробництві , дієвими заходами профілактики в першу чергу можуть стати:

- організація інструктування, навчання з охорони праці та профвідбору;

- забезпечення безпеки виробничого обладнання та мобільних засобів;

- забезпечення належного контролю та нагляду за охороною праці;

- забезпечення працюючих з отрутохімікатами засобами індивідуального захисту;

- зміцнення трудової та виробничої дисципліни.

Роботи, пов’язані з приготуванням, транспортуванням і внесенням пестицидів, потребують особливої уваги по дотриманню техніки безпеки праці. Хоч випадки загибелі внаслідок отруєння пестицидами і агрохімікатами рідкі, але контакт з цими речовинами без застережливих  заходів має довготривалий негативний вплив на стан здоров’я працюючих. Актуальність таких застережень ґрунтується на тому, що в останні роки і  в поточному році очікується зростання обсягів використання хімічних засобів боротьби з бур’янами, шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур.

Запровадження зазначених заходів позволить зменшити виробничий травматизм в напружений період весняно-польових робіт.

З метою запобігання виробничого травматизму під час проведення весняно-польових робіт в 2017 році службою охорони праці  управління розроблені заходи по безпечному їх проведенню, які доведені до всіх сільськогосподарських підприємств району. 

          Такі потужні підприємства як ТОВ "Хмільницьке", ПрАТ "Зернопродукт", ТОВ СП "Нібулон" проводять навчання по охороні праці безпосередньо в себе на підприємствах. Але в нас ще є ряд малих підприємств, а також фермерських господарств які не мають можливості провести навчання в себе на підприємстві. А тому в лютому  2017 року в районі для цієї категорії підприємств проводилось навчання та атестація з питань охорони праці керівників та головних спеціалістів сільськогосподарських підприємств, в результаті якого  атестовано 18 посадових осіб.

440 працівників району, які працюють на роботах з підвищенною небезпекою, пройшли навчання та  допущені до роботи.

        На сьогодні господарства району завершують проходження медичного огляду з працівниками, які працюють в шкідливих умовах праці.

          В 2016 році на заходи по охороні праці сільськогосподарськими підприємствами району було виділено 892 тис. грн., за три місяці поточного року на заходи по охороні праці сільськогосподарськими підприємствами виділено 93 тис.грн.

         Станом на 1 квітня 2017 року у 12 із 13  сільськогосподарських підприємствах створено служби охорони праці. 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація