Стан охорони праці за 2017 рік в сільськогосподарських підприємствах району
20.03.2018 Кількість переглядів: 933
Саме про це проінформував учасників щотижневої наради 19 березня головний спеціаліст з охорони праці управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Станіслав Задорожнюк.
В 2017 році в сільськогосподарських підприємствах району стався 1 нещасний випадок зі смертельним наслідком.
Даний випадок стався 02 березня 2017 р. в ТОВ «Хмільницьке» ВП «Україна – Порик» с.Порик з тваринником (фуражиром) , якого було знайденого присипаним шаром подрібненої соломи товщиною приблизно 30 см. без ознак життя.
ВП «Україна –Порик» обробляє 3598 га с/г угідь, в т.ч. 3546 орної землі, в підрозділі є молочно-товарна ферма, автопарк, машино-тракторний парк, зерно тік, на балансі господарства перебуває 320 голів ВРХ, 11 тракторів, причіпний інвентар, 8 автомобілів тощо. Кількість працівників становить 61 чол., з них 19 жінок, 10 посадових осіб, праця неповнолітніх не використовується.
Загальний стаж роботи особи складає 28 років, в т.ч. на підприємстві -28 років, за професією – 16 років.
Навчання та перевірку знань з питань охорони праці не проходив. Первинний інструктаж пройшов 01.03.2017 року.
Попередній медичний огляд пройшов 20.02.2017 року, визнаний придатним до роботи.
На утриманні потерпілого перебувала дочка , 1997 року народження, студентка Вінницького кооперативного інституту.
Причини настання нещасного випадку:
1.Порушення технологічного процесу розроблення скирти з подрібненою соломою ( розбирання скирти з нижньої а не з верхньої частини.
2.Незадовільне функціонування системи управління охороною праці.
Випадків виникнення пожеж та професійних захворювань не зафіксовано.
В районі нараховується 15 сільськогосподарських підприємств. В 13 із яких створенні служби охорони праці. В цих підприємствах працює майже три з половиною тисячі працівників, в тому числі на роботах з підвищеною небезпекою 942 працівники. А це та категорія працівників, з якими необхідно проводити щорічні навчання та перевірку знань з питань охорони праці, а також щорічні медичні огляди графіки проведення яких було доведено до всіх сільськогосподарських підприємств. 46 посадових осіб пройшли навчання з охорони праці. Безпосередньо на підприємствах власними комісіями проведено навчання та атестація 737 працівників, які працюють на роботах з підвищенною небезпекою. 656 працівників пройшли періодичний медичний огляд та допущені до роботи.
На теренах району працює 415 одиниць тракторів 120 комбайнів та 318 автомобілів. Саме тому з метою посилення стану охорони праці на період проведення всього комплексу сільськогосподарських робіт в районі розпорядженням голови районної державної адміністрації були створені оперативні робочі групи для надання допомоги господарствам у вирішенні питань охорони праці. Крім того, розроблені заходи по безпечному виконанню сезонних робіт. Проведено 4 засідання координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення та 3 наради з керівниками та інженерами по охороні праці сільськогосподарських підприємств. В квітні місяці минулого року з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці а районі було проведено тиждень охорони праці. На заходи по охороні праці в 2017 році агро формуваннями району були витрачені кошти у сумі 782 тисячі гривен.