Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
23 квітня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Ти як? Фахівці Вінницької ОВА обмінюються досвідом з німецькими партнерами у сфері соціально-психологічної підтримки населення

05.02.2024 Кількість переглядів: 31

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь у дводенній українсько-німецькій конференції з питань ментального здоровʼя, соціально-психологічної підтримки та реабілітації у Берліні.

 

До складу української делегації на чолі з Координаційним центром КМУ увійшли представники медичної академічної спільноти, керівники провідних медичних установ, потужні громадські організації, практики, експерти, управлінці.

Упродовж першого дня наші представники спільно з німецькими колегами мали можливість почути та представити досягнення, проблематику та бачення шляхів їх вирішення у сфері ментального здоров’я, психосоціальної підтримки постраждалого від війни населення. Точково під час воркшопів обговорили психологічну підтримку дітей, підлітків, ветеранів та їх сімей.

Окремий потужний напрям робочих груп цього дня - реабілітація: досягнення й перспективи.

У другий день до роботи конференції доєдналися перша леді України Олена Зеленська та Міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко.

Як повідомила Наталя Заболотна, одним із найважливіших результатів заходу стало підписання документа між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Німеччини, що посилить співпрацю у зміцненні медичної системи обох країн.

Міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко

представив результати роботи медичної системи України у ці два роки в умовах повномасштабної війни - з досягненнями, проблемами, викликами та перспективами, особливо в сфері фізичної та психологічної реабілітації.

«Наступний етап — налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази», – зазначив Віктор Ляшко.

Олена Зеленська із першою леді Німеччини Ельке Бюденбендер у форматі інтерв’ю обговорили психологічні виклики, які ставить перед людьми вороже вторгнення.

«Програма ментального здоров’я націлена на те, щоб підтримувати нашу стійкість. На самому адреналіні важко триматися довго. Ми повинні змінити наше «паливо». Нехай ним буде глибоке розуміння себе та інших, довіра та впевненість: рішення завжди є», – як завжди, влучно підсумувала перша леді України Олена Зеленська.

Керівниця Координаційного центру психічного здоровʼя КМУ Оксана Збітнєва представила результати результати дослідження серед 11 країн світу, презентовані під час Третього саміту перших леді та джентльменів Summit of First Ladies and Gentlemen. Вони доводять, що проблема ментального здоровʼя має міжнародний характер. Адже більше третини людей з усіх опитаних країн відчули на собі вплив війни, яку розвʼязала росія в Україні.

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна подякувала організаторам за новий досвід, важливі інсайти, продуктивні зустрічі.

"Сподіваюся, що у 2024 році ми побачимо та відчуємо на собі іще більше результатів реалізації програми «Ти як?». Адже ті навички, які ми набудемо, залишаться із нами після перемоги, будуть із нами все життя", - зауважила посадовиця.

Як зазначила Олена Зеленська: «Українці сьогодні мають унікальний досвід у формуванні стійкості та подоланні наслідків. Ми готові ділитися ним із іншими країнами. Ми не хочемо, щоб ви спробували його на практиці. А теоретичні знання ми готові вам надати».

Перший заступник Начальника ОВА підкреслила, що для нашої області має нові ідеї, домовленості про подальшу співпрацю як у сфері ментального здоров’я, так і щодо розвитку системи реабілітації.

"За цю можливість та такий потужний нетворкінг представників сфери ментального здоров’я та реабілітації з різних секторів персонально дякую керівниці Координаційного центру психічного здоров’я КМУ Оксані Збітнєвій та її заступниці Ірині Микичак", - зазначила Наталя Заболотна.

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація