Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
25 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

У НАЗК затвердили Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами

10.07.2017 Кількість переглядів: 1062

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами. Документ підготовлений Департаментом організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК для використання у роботі державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування. Ці рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами. Документ підготовлений Департаментом організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК для використання у роботі державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування. Ці рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

Методологія, зокрема містить інформацію про засади та принципи організації роботи з повідомленнями про корупцію, розкриває процедури роботи із такими повідомленнями. Також у ньому йдеться про повноваження та відповідальність посадових осіб, залучених до роботи із повідомленнями, порядок контролю за додержанням встановлених вимог. Окрема увага у рекомендаціях приділена проведенню аналітичної та роз’яснювально-профілактичної роботи щодо розширення практики таких повідомлень.
До основної частини Методичних рекомендацій пропонуються корисні додатки, а саме: перелік встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог, заборон та обмежень; перелік корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які законом встановлено кримінальну/адміністративну відповідальність, визначення підслідності кримінальних правопорушень; зразок опитувального листа; схема стандартної процедури розгляду повідомлень про порушення вимог Закону.

Нагадаємо, що відповідно до частини першої статті 53 Закону України "Про запобігання корупції" особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - це особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою.
Проект Методичних рекомендацій підготовлено відповідно до Спільного плану дій Національного агентства з питань запобігання корупції та Agriteam Canada Consulting Ltd., схваленого рішенням Національного агентства (від 22 грудня 2016 року № 168), в рамках Угоди про партнерство між Національним агентством з питань запобігання корупції та Agriteam Canada Consulting Ltd. від 01 грудня 2016 року.
Документ ухвалено на виконання підпункту 2 пункту 12 розділу ІІ "Запобігання корупції" додатка 2 до Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 265.

Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами

Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4

Джерело: Офіційний веб-сайт НАЗК

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація